Росія побила всі антирекорди світу за підлітковим самогубством

Дата публікації
Перегляди
2811
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія побила всі антирекорди світу за підлітковим самогубством

Самогубство. Ілюстрація

Державний науковий центр соціальної та судової психіатрії імені Сербського проаналізував дані статистики за кількістю суїцидів у Росії за останні 20 років.

Дані статистики суїцидів в Росії за останні 20 років вражають. Росія посідає 2 місце в світі за кількістю самогубств і перше місце за кількістю підліткових самогубств.

Згідно з отриманими даними, починаючи з 1990 по 2010 роки, самостійно з життя пішли близько 800 тисяч росіян.

"Тобто близько мільйона - ціле місто ми втратили", - сказав керівник відділу епідеміологічних та соціальних проблем психічного здоров'я Борис Положій. Він уточнив, що через цих даних Росія знову вийшла на друге місце в світі за частотою самогубств.

За статистикою, чоловіки вдаються до суїциду частіше жінок, причому в основному це люди зрілого, працездатного віку. Лікар зазначив, що середній вік чоловіка-самогубця в Росії 45 років, тоді як жінки - 52 роки.

Багато в чому, на його думку, на зростання самогубств в Росії вплинув складний період 90-х. Так, якщо в 1995 році в Росії було 42 випадки суїциду на 100 тис. населення, то в 2010 році цей показник скоротився до 23,5.

Так, у світі середня частота суїцидів на 100 тис. населення становить 14 випадків, тобто в Росії цей показник в 1,5 рази вище на сьогоднішній день, зазначає експерт.

У травні цього року Уповноважений при президенті РФ з прав дитини Павло Астахов озвучив іншу сумну статистику: більше 1,5 тисячі неповнолітніх у Росії щорічно кінчають життя самогубством, що обумовлює країні почесне перше місце серед Європейських країн за рівнем смертності серед підлітків 15-19 років.

За словами омбудсмена, на 100 тисяч дитячого населення припадає 19,8 випадків суїцидів. В останні роки частота самогубств 10-14-річних дітей коливається в межах від 3 до 4 випадків на 100 тисяч, а серед підлітків 15-19 років - 19-20 випадків, перевищуючи середній світовий показник по цій віковій категорії населення в 2,7 рази.

"Причинами суїцидів в більшості випадків стають конфлікти з однолітками та друзями, неуспіхи в навчанні, низький рівень шкільної адаптації, нетактовну поведінку окремих педагогів (психологічне насильство), конфлікти з вчителями, боязнь державних іспитів і низький рівень їх здачі", - зазначив Астахов.

Він наголосив на тому, що при такій страшній ситуації з підлітковими самогубствами 65% всі школи повинні мати у своєму штаті психологів.

"У навчальному закладі обов'язково повинен бути фахівець, здатний надати допомогу підлітку, який опинився у важкій життєвій ситуації і відчуває психологічні проблеми", - переконаний дитячий омбудсмен.

Непоодинокі випадки дитячого самогубства на жаль і в Україні.

16 вересня у Житомирі 13-річна дівчинка покінчила життя самогубством.

А у місті Енергодар Запорізької області 35-річна безробітна разом з шестимісячною дитиною викинулася з балкона своєї квартири на шостому поверсі.

Читайте також:

На Сумщині п'яна матір народила дитину з алкогольною залежністю

Молода мати отруїла 5-місячну доньку алкоголем, щоб піти на дискотеку

На Донбасі чоловік повісився на могильному хресті своєї дружини

У Запоріжжі викинули з вікна новонароджену дитину

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2811
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація