Росія побила всі антирекорди світу за підлітковим самогубством

Росія побила всі антирекорди світу за підлітковим самогубством

Самогубство. Ілюстрація

Державний науковий центр соціальної та судової психіатрії імені Сербського проаналізував дані статистики за кількістю суїцидів у Росії за останні 20 років.

Дані статистики суїцидів в Росії за останні 20 років вражають. Росія посідає 2 місце в світі за кількістю самогубств і перше місце за кількістю підліткових самогубств.

Згідно з отриманими даними, починаючи з 1990 по 2010 роки, самостійно з життя пішли близько 800 тисяч росіян.

"Тобто близько мільйона - ціле місто ми втратили", - сказав керівник відділу епідеміологічних та соціальних проблем психічного здоров'я Борис Положій. Він уточнив, що через цих даних Росія знову вийшла на друге місце в світі за частотою самогубств.

За статистикою, чоловіки вдаються до суїциду частіше жінок, причому в основному це люди зрілого, працездатного віку. Лікар зазначив, що середній вік чоловіка-самогубця в Росії 45 років, тоді як жінки - 52 роки.

Багато в чому, на його думку, на зростання самогубств в Росії вплинув складний період 90-х. Так, якщо в 1995 році в Росії було 42 випадки суїциду на 100 тис. населення, то в 2010 році цей показник скоротився до 23,5.

Так, у світі середня частота суїцидів на 100 тис. населення становить 14 випадків, тобто в Росії цей показник в 1,5 рази вище на сьогоднішній день, зазначає експерт.

У травні цього року Уповноважений при президенті РФ з прав дитини Павло Астахов озвучив іншу сумну статистику: більше 1,5 тисячі неповнолітніх у Росії щорічно кінчають життя самогубством, що обумовлює країні почесне перше місце серед Європейських країн за рівнем смертності серед підлітків 15-19 років.

За словами омбудсмена, на 100 тисяч дитячого населення припадає 19,8 випадків суїцидів. В останні роки частота самогубств 10-14-річних дітей коливається в межах від 3 до 4 випадків на 100 тисяч, а серед підлітків 15-19 років - 19-20 випадків, перевищуючи середній світовий показник по цій віковій категорії населення в 2,7 рази.

"Причинами суїцидів в більшості випадків стають конфлікти з однолітками та друзями, неуспіхи в навчанні, низький рівень шкільної адаптації, нетактовну поведінку окремих педагогів (психологічне насильство), конфлікти з вчителями, боязнь державних іспитів і низький рівень їх здачі", - зазначив Астахов.

Він наголосив на тому, що при такій страшній ситуації з підлітковими самогубствами 65% всі школи повинні мати у своєму штаті психологів.

"У навчальному закладі обов'язково повинен бути фахівець, здатний надати допомогу підлітку, який опинився у важкій життєвій ситуації і відчуває психологічні проблеми", - переконаний дитячий омбудсмен.

Непоодинокі випадки дитячого самогубства на жаль і в Україні.

16 вересня у Житомирі 13-річна дівчинка покінчила життя самогубством.

А у місті Енергодар Запорізької області 35-річна безробітна разом з шестимісячною дитиною викинулася з балкона своєї квартири на шостому поверсі.

Читайте також:

На Сумщині п'яна матір народила дитину з алкогольною залежністю

Молода мати отруїла 5-місячну доньку алкоголем, щоб піти на дискотеку

На Донбасі чоловік повісився на могильному хресті своєї дружини

У Запоріжжі викинули з вікна новонароджену дитину

Повʼязані теми:

Наступна публікація