Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія відмовилась передати Україні активіста Кольченка - Мін'юст

У листі зазначається, що в разі, коли фізична особа має громадянство ще однієї країни, Росія розглядає його лише як громадянина РФ.

Росія відмовила в передачі Україні незаконно засудженого в РФ українського активіста Олександра Кольченка.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Петухов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Мін'юст України отримав від російського Міністерства юстиції таку ж відмову щодо передачі Україні Кольченка, як це було раніше з відмовою передати незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова.

Також заступник міністра опублікував фото листа російського Мін'юсту, в якому йдеться про те, що Кольченко отримав російське громадянство згідно з російським законодавством.

У листі зазначається, що в разі, коли фізична особа має також громадянство ще однієї країни, Росія розглядає його лише як громадянина РФ. У відповіді російського Мін'юсту говориться, що між Україною та Росією відсутній міжнародний договір, який регулює питання подвійного громадянства, тому передача Кольченка Україні неможлива.

Нагадаємо, сьогодні, 21 жовтня, російська влада відмовилися передати українській стороні режисера Олега Сенцова, засудженого в РФ до 20 років ув'язнення за нібито підготовку терактів в Криму. Причини відмови у видачі Сенцова Пєтухов не уточнив.

Варто зазначити, що українського режисера Сенцова і активіста Кольченка затримали співробітники ФСБ у Криму навесні 2014 року. Їх етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Обидва провину не визнали.

У грудні 2014 року в Генпрокуратурі Росії заявили, що Сенцов і Кольченко є громадянами РФ, оскільки після анексії півострова вони не висловлювали бажання зберегти інше громадянство.

Залиште свій коментар

Вибір редакції