Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський трансгендер утік до України та попросив статус біженця

Активіст, а в минулому активістка, нарікає на нестерпні умови життя в РФ.

До України в пошуках притулку приїхав активіст Сольдаду, який раніше був Світланою і за документами є жінкою. Він поскаржився на те, що в Росії його били на вулицях, а медики відмовляли в наданні допомоги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я ніколи не відчував себе жінкою, просто не знав, як про це говорити", - твердить житель Омська, котрий колись був заміжньою жінкою, а тепер сам неофіційно має дружину-українку. Сольдаду твердить, що в РФ був правозахисником і виходив на антипутінські мітинги. Однак із часом жити там йому стало нестерпно: поліція ігнорувала заяви про побиття, а лікарі дивилися з відвертою огидою. "Вони просто казали: це ми обслуговувати не будемо", - твердить утікач із РФ.

ВідеоРосійський трансгендер Сольдадо попросив притулку в Україні

Активіст, у минулому активістка, приїхав до України по статус біженця. Каже - в Росії його били на вулицях хулігани та не надавали медичної допомоги. Але Міграційна служба України в наданні статусу біженця Сольдаду відмовила.

Російський трансгендер Сольдадо попросив притулку в Україні

Він не знаходив підтримки навіть у рідної матері. "Вона каже, що так тобі і треба, була нормальна дівчинка, а потім щось таке відбулося", - розповів Сольдаду. Трансгендер вирішив утікати в Україну, але в міграційній службі нашої держави дістав відмову. Пояснює це так само нетолерантністю, тоді як чиновники запевняють, що їхнє рішення базується винятково на недостатній доказовій базі. Сольдаду ж іронізує, що просто забув зробити відео, коли його били на вулиці. "Я просто мешкав в Омську, і в нас відеокамери лише на одній вулиці є, і на цій вулиці мене не били, на жаль", - каже він.

Сольдаду Ковалісіді пояснює, що статус біженця йому потрібен, щоби мати змогу працювати. Водночас український трансгендер Анастасія попереджає: знайти роботу в Україні буде нелегко навіть з усіма дозволами і високою кваліфікацією. "Зовні ти виглядаєш, як дівчина, а в документі чоловік", - каже вона. Та й охочих відлупцювати трансгендера не бракує, хоча Сольдаду в Україні на таких іще не наражався. Натомість каже, що лікарів зустрічав лише доброзичливих, а до рідного Омська вертатися не збирається, тому за свій статус в Україні планує судитися з міграційною службою.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції