"Краще пішки". Руйнівниця міфів Супрун попередила про небезпеку керування авто напідпитку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17 разів.

Є міф про алкоголь і керування автомобілем. Він називається “Я здатен/здатна себе контролювати“. Але факт у тому, що будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію. Тож навіть якщо треба проїхати кілька метрів - краще пройдіться пішки.

Про це у п'ятницю, 28 грудня, у своєму Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Святковий період - час підвищеного ризику ДТП на дорогах. Не тільки через погодні умови, але й безвідповідальну поведінку деяких водіїв.

Безпечне водіння вимагає концентрації, вміння швидко реагувати та приймати рішення. За даними ВООЗ, ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17 разів.

Кількість аварій, що пов'язані з вживанням алкоголю, різниться по країнах. В країнах з високим рівнем доходу - це близько 20% від усієї кількості, з низьким та середнім - від 33 до 69%. Це ті аварії, яких могло б взагалі не відбутися.

На кожного різна кількість алкоголю має різну дію, натомість ефект зазвичай однаковий - страждають необхідні навички під час керування автомобілем.

Є міф про алкоголь і керування автомобілем. Він називається “Я здатен/здатна себе контролювати“. Але факт у тому, що...

Опубликовано Уляна Супрун Пятница, 28 декабря 2018 г.

Сповільнює реакцію

Якщо автомобіль, що їде перед вами, раптово загальмує або неочікувано з’явиться пішохід - ймовірно, ви не встигнете швидко відреагувати. Реакція на це займе більше часу ніж зазвичай.

Знижує концентрацію уваги

Під час керування, водій має слідкувати за швидкістю, звертати увагу на положення авто та інший рух на дорозі. Здатність зосереджувати увагу на кількох процесах притуплюється.

Порушує координацію

Погіршує здатність координувати рухові навички (згадайте як рухається людина в нетверезому стані). Втрата координації сильно впливає і на поведінку за кермом. Зокрема швидкість реакції та в цілому здатність приймати рішення.

Негативно впливає на зір

Алкоголь може знижувати гостроту. Водночас впливає й на периферійний зір, що може стати причиною “тунельного” зору - коли водій погано бачить, що відбувається по сторонах. Також може впливати на зміни розміру зіниць - водіям, що вживали алкоголь, може бути важче призвичаїтись до світла фар зустрічних машин.

Робить більш авантюрними та рішучими

Напідпитку водії більш схильні порушувати правила дорожнього руху - підвищувати швидкість, не пристібатися ременем безпеки чи ігнорувати дорожні знаки.

"Незалежно від того, скільки ви випили, сідати за кермо - невдале та вкрай небезпечне рішення. Якщо ж ви бачите чи знаєте людину, яка вживала алкоголь та збирається керувати автомобілем - не дозволяйте цього робити та не сідайте в авто з таким водієм! Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує!", - резюмувала Супрун.

Нагадаємо, у листопаді Верховна Рада посилила відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. За водіння в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом, передбачається покарання у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами до трьох років.

Відео Нові штрафи: за кермування напідпитку водія змусять сплатити від 17 до 34 тисяч гривень

Парламент збільшив штрафи за кермування напідпитку чи під впливом наркотиків. За новим законом нетверезий водій втратить від 17 до 34 тисяч гривень і його позбавлять водійського посвідчення до трьох років. Повторне порушення змусить викласти вже до 51 тисячі і водій теж лишиться без посвідчення. 

Нові штрафи: за кермування напідпитку водія змусять сплатити від 17 до 34 тисяч гривень

Залиште свій коментар

Вибір редакції