Що робити, якщо вкусила змія: поради МОЗ

Що робити, якщо вкусила змія: поради МОЗ

Фото: wikimedia.org

Медики радять дотримуватися певних правил до приїзду спеціаліста.

При укусі змії необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. Однак, якщо госпіталізація потребує певного часу, необхідно дотримуватися деяких правил.

Про це повідомляє НСЗУ.

"При укусі змії потрібно якнайшвидше діяти. Зателефонуйте за номером "103" або самостійно відвезіть постраждалу людину до лікаря", - наголошують медики.

У відомстві підкреслюють, що тільки лікар зможе надати необхідну медичну допомогу та застосувати при необхідності протиотруту.

Якщо госпіталізація вимагає певного часу, потрібно надати першу допомогу людині, а саме:

 забезпечити спокій та мінімум рухів потерпілого;

  давати пити багато рідини;

-    звільнити уражену ділянку тіла від одягу, взуття.

Крім того, при укусах в область кінцівки необхідно зафіксувати її за допомогою імпровізованої шини (дошки, палиці).

До приїзду лікаря необхідно продезінфікувати рану та накласти стерильну пов'язку.

Медики наголошують, що в жодному разі не треба розрізати рану і висмоктувати отруту, припікати рану, накладати джгут чи давати постраждалому алкоголь.

Раніше повідомлялось, що шпиталізували жительку села Грабунь в Рівненській області. Жінку вкусила гадюка в лісі, селянка в той момент саме збирала ягоди. Плазуна не бачила. Зрозуміла, що її атакувала змія, коли раптом запекла нога. Жінка одразу звернулася до медиків. Її забрали до лікарні, але стан уже був середньої тяжкості.   

А з різних районів Прикарпаття троє дітей в тяжкому стані потрапили до реанімації Обласної дитячої лікарні, бо їх покусали гадюки. Двоє з потерпілих - хлопці 16 та 17 років - не помітили плазунів у високій траві. А от 12-річна дівчинка навпаки, наблизилася до гадюки, аби похизуватися перед друзями своєю сміливістю.

Новини світу: в Австралії гігантська змія заблокувала рух на трасі  

Новини світу: в Австралії гігантська змія заблокувала рух на трасі  

Повʼязані теми:

Наступна публікація