Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Село на Волині збунтувалося проти об’єднання через бюджет у 3 млн гривень

Місцеві жителі не хочуть єднатися із сусідами зі страху втратити гроші.

Жителі села Веселе на Волині написали до Центральної виборчої комісії вимогу вилучити їх з об'єднаної територіальної громади, бо їхньої думки ніхто не спитав, а бюджет дає змогу Веселому непогано розвиватися й самому. Чому мають ділитися своїми прибутками - селяни не розуміють, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцеві жителі зібралися, щоби вирішити, як діяти далі. "Тут не може бути й мови про Торчин. Хай вони спочатку покажуть, на що здатні", - лунало в місцевому клубі. Причина  суперечок – приєднання до Торчинської територіальної громади, куди, крім Веселого, увійшли ще три села й селище Торчин. Вони об’єдналися три місяці тому, але веселівці обурюються, що їхньої згоди ніхто не питав – громадських слухань не проводилося. Таємно ж підписані протоколи нібито таких зборів селяни вважають злочином, за який потрібно притягати до суду.

ВідеоНа Волині село протистоїть проти об'єднання з іншими

Жителі села Веселе написали до ЦВК з вимогою вилучити їх з об'єднаної територіальної громади. Аргументують тим, що їхньої думки ніхто не спитав. А бюджет, мовляв, дає змогу селу Веселому непогано розвиватися й самим.

На Волині село протистоїть проти об'єднання з іншими

Сільський голова Оксана Семенюк з такою думкою не погоджується. За її словами, людей на слуханнях було мало, але достатньо, аби ухвалити рішення про приєднання. Незадоволених односельців вона готова вислухати в будній день, усі документи ладна надати на перевірку правоохоронцям, а вибору щодо того, з ким об’єднуватися, запевняє, просто не було. "Так у нас складається географічно. Веселе біля Торчина. В Торчині вся інфраструктура. І протягом цих двох років ніхто ніякої ініціативи не давав", - пояснила вона.

Натомість противники об’єднання наголошують на тому, що у Веселому розташоване велике агропідприємство, здаються в оренду ставки та землі, тож щороку до сільського бюджету надходить майже 3 мільйони гривень – і цього, вважають люди, достатньо для того, аби розвиватися самотужки. "Ми ніколи не отримаємо тих коштів, які ми дамо на Торчин. Нам їх в житті ніхто не дасть", - остерігаються селяни. Голосування на зібранні дало такий підсумок: за об’єднання – 7, утрималося – 4, проти – 135. Але юристи розчаровують: Торчинську громаду уже створено, і це рішення зворотньої дії не має. Веселівці натомість здаватися не планують і готові вирішувати долю свого села гуртом. Наступний схід вони запланували просто на сесії сільради.

Кореспондент ТСН Тетяна Хомич

Залиште свій коментар

Вибір редакції