Соратнику Тимошенко у СІЗО не лікують хребет і зуби

Соратнику Тимошенко у СІЗО не лікують хребет і зуби

Валерій Іващенко / Фото: bagnet.org

Конвоїри махнули рукою на здоров'я колишнього т.в.о. міністра.

Конвойна служба МВС продовжує не виконувати рішення суду про вивезення з СІЗО для лікування колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка

Про це повідомив його адвокат Борис Нечипоренко, пославшись на інформацію, яку отримав від свого підзахисного сьогодні під час відвідування Київського слідчого ізолятора.

"При визначенні дати наступного засідання (27 жовтня) суд врахував необхідність лікування Іващенка в умовах неврологічного стаціонару, про що, до речі, зазначено в акті огляду його незалежними лікарями та медиками СІЗО. Але станом на сьогоднішній день, незважаючи на час, наданий судом для лікування Іващенко, лікування не надається (він змушений приймати тільки призначене лікарем знеболююче) і навіть не видно ознак того, що це питання збираються якось вирішувати, - спостерігається відвертий саботаж доручень суду і прокуратури з боку конвойної служби МВС, яка повинна забезпечити вивіз Іващенко до медичної установи", - сказав Нечипоренко.

За словами адвоката, така бездіяльність конвою стосується не тільки вивезення Іващенко для лікування гострої хронічної хвороби хребта, але й лікування у стоматолога.

За словами Нечипоренка, його підзахисного вже кілька разів - 27 вересня, 4 і 7 жовтня - попереджали про виїзд до лікаря-стоматолога, проте кожного разу це зривалося через неприбуття конвою. "Зокрема, в останній раз Іващенко був змушений чекати більше трьох годин у спецприміщенні СІЗО, перш ніж його повернули в камеру", - підкреслив Нечипоренко.

Як повідомлялося, 30 вересня на початку судового засідання, звертаючись до суду, Іващенко зазначив, що біль у хребті загострився до такого стану, що він не може ані стояти, ані сидіти, про що є відповідний висновок лікарів.

Нагадаємо, 4 жовтня Іващенку пообіцяли відвезти його для протезування зубів до Центральної військової стоматологічної поліклініки.

Іващенко обіймав посаду в.о. міністра оборони із червня 2009 до березня 2010 року. Його звинувачують у службових зловживаннях та пособництві у незаконному відчуженні майна, що завдало державі збитків на суму 70,9 млн гривень. Він був заарештований у серпні 2010 року.

Читайте також:

Лікарі наполягають на переведенні соратника Тимошенко до стаціонару

Лежачого соратника Тимошенко таки притягли на судове засідання

Суд відмовився звільнити Іващенка з-під арешту

Екс-глава Міноборони Іващенко припинив голодування

Повʼязані теми:

Наступна публікація