Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спілка кінематографістів зажадала відставки Іллєнка з Держкіно

Пильними виявилися клієнти з регіонів сходу.

Члени Спілки кінематографістів вважають голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка незаконно призначеним чиновником. Йому закидають недостатньо ефективну роботу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від Іллєнка нині залежить розвиток українського кіно, бо він розподіляє мільярди гривень на вітчизняні фільми.  Засновник найбільшої в Україні мережі кінотеатрів і член експертної комісії Держкіно в минулому має свою версію, чому структуру очолила така людина. "Він потрапив на цю посаду за рахунок того, що можновладці нехтували громадською думкою і думкою професійної індустрії.Є документи, які підтверджують, як відбувалася нарада і як Пилип Іллєнко отримав там нуль голосів", - стверджує Антон Пугач.

ВідеоСпілка кінематографістів заявила про незаконність обрання Пилипа Іллєнка

2014-го року Союз кінематографістів провів свій праймеріз. Кандидат Іллєнко набрав нуль голосів. Потім, в обхід цих результатів Іллєнко з’явився на колегію в міністерстві. Там його також забракували, але чомусь він так став головою Державного агентства України з питань кіно.

Спілка кінематографістів заявила про незаконність обрання Пилипа Іллєнка

Кінопродюсер Володимир Хорунжий каже, що схему розкрадання державних коштів вибудував Віктор Янукович – молодший, а Іллєнко при цих схемах працював, знав про них і мовчав. На їхню думку, розпорядники коштів мали інтерес до участі в процедурах із товаром нових людей, завядки котрим кошти можуть банально підніматися. Цю версію підтверджує режисер Олександр Муратов. "Іллєнко був головою наглядової ради при Копиловій на початку діяльності цього агентства. Її схопили за руку з російським фільмом "В субботу", але з’явився молодший Янукович, син Януковича молодший, пішов до голови СБУ і це забрали з суду", - розповів один із очевидців.

Після призначення Іллєнка діячі кіно зверталися до  президента, і прем’єра. "Як можна було призначати Пилипа Іллєнка, який тільки тим має стосунок, що він знімався у свого батька, дитиною знімався у свого батька", - не розуміє один із перехожих.

Звинувачення колег Іллєнко не коментує, а також певен, що  його з посади не знімуть, бо він вигідний владі. Його руками вже  тиснуть на телеканали. Приміром, Держкіно вибірково забороняє фільми і серіали. Раніше Іллєнко викинув з ефіру серіал "Свати", а тепер закликає покарати телеканали "1+1" та "СТБ" через показ ними нібито забороненого фільму "Службовий роман". На трансляцію аналогічних стрічок на провладних каналах Пилип Юрійович уваги не звертає. Так само як і на картини родини Іллєнків.  Наразі депутати готують законопроект, який унеможливить маніпуляції з "чорними списками" акторів, а в кабміні затверджують нову систему розподілу грошей на кіно.     

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції