Суд РФ залишив під арештом до літа вже 16 військовополонених українських моряків

Українців незаконно утримуватимуть у РФ під вартою до 24 липня.

Лефортівський районний суд Москви подовжив арешт на три місяці - до 24 липня - вже 16 українським морякам, захопленим російськими прикордонниками у Керченській протоці.

Про це повідомляє "Громадське".

Як зазначається, йдеться про Віктора Беспальченка, Владислава Костішина, Володимира Варимеза, Сергія Чулибу, Романа Мокряка, Андрія Оприска, Євгена Семидоцького, Сергія Цибізова, Володимира Терещенка, Богдана Головаша, Сергія Попова, Андрія Шевченка, Дениса Гриценка, В’ячеслава Зінченка, Михайла Власюка та Андрія Драча.

За даними видання, сторона обвинувачення клопотала про подовження арешту, аргументуючи його необхідністю отримання результатів експертиз.

Своєю чергою адвокати моряків наголосили, що захоплення моряків було фактом агресії з боку РФ, українці є військовополоненими і мають бути звільнені. Моряки також заявили, що, відповідно до третьої Женевської конвенції є військовополоненими, і не відповіли на жодне запитання окрім підтвердження своїх імені, віку та звання.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів