Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд випустив на волю лідера харківських сепаратистів

Після звільнення його знову затримали.

Апеляційний суд Харківської області випустив на волю одного з лідерів місцевих проросійських сепаратистів Юрія Апухтіна.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

ВідеоХарківський суд на 6 років ув'язнив антимайданівця Юрія Апухтіна

Суд виправдав Апухтіна за статтею про про «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади». Натомість залишив у силі вирок суду першої інстанції за статтею про «масові заворушення».

За другою статтею Апухтін був засуджений до п’яти років позбавлення волі, але за «законом Савченко» йому зарахували термін перебування у СІЗО за формулою «день за два». Тому суд постановив відпустити сепаратиста з-під варти.

Видання Страна.ua із посиланням на соратників Апухтіна повідомило, що після звільнення його знову затримали співробітники СБУ і готують на обмін полоненими. Сам Апухтін відмовляється їхати на окуповані території, оскільки у Харкові у нього хвора дружина.

Нагадаємо, у травні 2017 року Київський районний суд Харкова визначився з вироком для Юрія Апухтіна, якого затримали за звинуваченнями в організації масових заворушень навесні 2014 року та закликах до насильницької зміни конституційного ладу. Ідеолог так званої "Новоросії", виконавець проекту "ХНР" і один із лідерів проросійських екстремістів має провести за ґратами 6 років.

Апухтін брав активну участь у сепаратистських акціях у Харкові та навіть написав нібито "наукову" роботу про так звану "Новоросію". Прокуратура вимагала для нього 8 років позбавлення волі, але суд врахував стан здоров'я та похилий вік підсудного і визначив трохи легше покарання. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції