Супрун розповіла, як знизити ризик інсульту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо ризик інсульту чи інших судинних катастроф підвищений (навіть помірно) — треба звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта.

Інсульт загрожує кожному. Протягом життя він станеться у кожного шостого з нас. У світі кожної хвилини інсульт стається у 32 людей, і 11 людей помирає від інсульту. Зараз на нашій планеті живуть 80 мільйонів. людей, які пережили інсульт, 50 мільйонів з яких мають стійкі неврологічні порушення, такі як слабкість руки чи ноги, розлади мови, зору чи рівноваги - це вагома причина, щоб задуматись, як захистити себе та рідних.

Про це у Facebook розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Але є й хороша новина — близько 90% випадків всіх інсультів зумовлені факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати. Ці чинники не можна ігнорувати — що довше нічого не робити для профілактики, то важчими будуть наслідки», - зауважила вона.

Як кожен може знизити ризик інсульту особисто для себе: 

Результати наукових досліджень свідчать, що близько 90% всіх інсультів обумовлені 10 факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати. У світі майже половина всіх інсультів пов'язана з артеріальною гіпертензією, близько 1/3 - з недостатньою фізичною активністю, приблизно 1/4 - з поганим харчуванням, понад 1/4 - з надмірним рівнем холестерину, до 1/5 - з ожирінням, до 1/10 - з курінням та до 1/10 - з миготливою аритмією.

Спеціаліст може визначити фактори ризику інсульту, розрахувати його ймовірність протягом 5-10 років та порадити як знизити ризик хвороби на 50-80%.

Якщо не планували поки візит до лікаря — ви можете почати з того, щоб самостійно розрахувати ризики інсульту. Для цього є онлайн-інструменти — спеціальні калькулятори Stroke Riskometer або QStroke. Їх можна безкоштовно завантажити на смартфон або виконати розрахунки онлайн.

Інсульт загрожує кожному. Протягом життя він станеться у кожного шостого з нас. У світі кожної хвилини інсульт стається...

Опубліковано Уляна Супрун Середа, 19 грудня 2018 р.

Загальний ризик судинних катастроф (інфаркту міокарду, інсульту, смерті від судинного захворювання) можна визначити за допомогою калькулятора ASCVD Risk Estimator Plus.

Якщо ризик інсульту чи інших судинних катастроф підвищений (навіть помірно) — треба звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта. Лікар надасть поради щодо профілактики судинних хвороб, а за потреби направить до кардіолога чи судинного невролога або на відповідні дослідження.

Зверніть увагу на гіпертонію, миготливу аритмію та підвищений холестерин — провідні чинники ризику інсульту. Профілактичне медикаментозне лікування та більш здоровий спосіб життя допоможуть вам знизити ризик інсульту.
До прикладу, у разі гіпертонії (підвищеного артеріального тиску), ліки треба приймати щодня. Прокапування раз чи два на рік чи прийом ліків лише тоді, коли стало зле, — не працює.

Регулярний прийом ліків має нормалізовувати тиск. За урядовою програмою "Доступні ліки", ви можете отримувати потрібні ліки безоплатно або доплативши невелику різницю.

«Інсульт є великою медичною та соціальною проблемою в Україні. Він залишається провідною причиною інвалідності та смертності, призводить до тяжких втрат для окремих людей, їх родин і країни в цілому.

Важливо бути свідомим, що інсульту можна запобігти! Водночас знати перші ознаки інсульту, за яких треба негайно викликати екстрену медичну допомогу», - резюмувала Супрун.

ВідеоНа Тернопільщині водій маршрутки врятував пасажира, у якого розгледів ознаки інсульту

Водій-рятівник. На Тернопільщині шофер маршрутки з'їхав з рейсу і скерував автобус до лікарні, бо його пасажиру раптово стало зле. Кермувальник розгледів у чоловіка ознаки інсульту, тому вирішив не зволікати, чекаючи швидку. 

На Тернопільщині водій маршрутки врятував пасажира, у якого розгледів ознаки інсульту

Нагадаємо, що раніше у Києві за допомогою медичного перформенсу розповіли, як розпізнати інсульт

Залиште свій коментар

Вибір редакції