Супрун спростувала ефективність флюорографії для виявлення туберкульозу

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Супрун спростувала ефективність флюорографії для виявлення туберкульозу

Фото: УНІАН

МОЗ збирається змінити методи діагностики захворювання.

Флюорографія є неефективною для виявлення туберкульозу.

Про це заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у кулуарах Кабміну, повідомляє телеканал "112 Україна".

"Ми зараз спілкуємося з лікарями та експертами щодо нових протоколів і профілактики, ранньої діагностики та лікування, щоби вони перейшли на нову сучасну методологію. Флюорографія - неефективний спосіб виявлення туберкульозу, тому ми крок за кроком будемо міняти протоколи і змінювати вимоги", - сказала вона.

На думку Супрун, анкетування має переваги перед флюорографічним обстеженням.

"Зараз найбільш поширений спосіб, щоб визначити, які пацієнти перебувають у групі високого ризику, - це анкетування. Там є питання, чи має пацієнт ВІЛ, чи мав пацієнт контакт із людиною з туберкульозом, чи має кашель або температуру без пояснення. Тоді ми можемо визначити, які люди в групах високого ризику, і направити їх на рентген легенів. Робити флюорографію для всіх - це не дуже ефективний спосіб для виявлення туберкульозу", - пояснила очільниця МОЗ.

Нагадаємо, раніше Супрун розвінчала не один міф. Серед них, зокрема, користь від перекису водню та аскорбінок. Міністр розповіла, що коли ми намагаємося втрутитися в роботу імунної системи, наприклад, надлишком вітаміну С або ж імуномодуляторами без призначення лікаря, це не допомагає імунітету ставати потужнішим. Навіть може зашкодити.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація