Супрун спростувала міфи про епілепсію та розповіла про першу допомогу під час нападу

Супрун спростувала міфи  про епілепсію та розповіла про першу допомогу під час нападу

Фото: УНІАН

У більшості випадків напади при епілепсії не є невідкладними станами та не завжди потрібно викликати екстрену медичну допомогу.

Сьогодні, 26 березня, Всесвітній день боротьби з епілепсією.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла про хворобу і про те, як навчитися допомагати людям, які нею хворіють.

Також вона прокоментувала найбільш поширені міфи про епілепсію:

1. Під час нападу в людини може запасти язик.

Ні, бо це фізично неможливо.

2. Коли у людини стався напад, негайно потрібно покласти їй щось в рот.

Тверді предмети можуть травмувати, пошкодити зуби та ясна, а інколи навіть існує ризик зламати щелепу. Правильна перша допомога – це дві прості дії: достатньо перевернути людину на бік та покласти щось м'яке під голову, щоб уникнути травми.

3. Коли у людини напад, потрібно його якнайшвидше зупинити.

Ніколи не робіть цього! Напад повинен пройти сам.

Українські нейрохірурги опанували надскладну операцію в лікуванні епілепсії

Українські нейрохірурги опанували надскладну операцію в лікуванні епілепсії

4. Епілепсія – це заразне захворювання.

Ні, ви не можете заразитися епілепсією від іншої людини.

5. Напади епілепсії виникають тільки у дітей.

Напади виникають у людей старших 65 років майже так само часто, як і у дітей віком до 10 років. У людей похилого віку напади часто розвиваються внаслідок інших проблем зі здоров'ям, наприклад, внаслідок інсульту або серцево-судинних захворювань.

6. Люди, які страждають епілепсію, непрацездатні.

Люди, які страждають від епілептичних нападів, мають такі ж здібності та інтелектуальні можливості, як і інші. У деяких з цих людей хвороба протікає у більш важкій формі, тому вони не можуть працювати на рівні з іншими, тоді як інші – це успішні люди, які будують чудові кар'єри.

7. Людям, які страждають від епілепсії, не можна обіймати посади, які вимагають високого рівня відповідальності та стресостійкості.

Багато людей живуть з епілепсією і працюють у різних сферах: бізнесі, уряді, мистецтві тощо. Ми не завжди знаємо про їхню хворобу, тому що, навіть сьогодні, більшість хворих соромляться про це говорити або бояться, що оточення буде по-іншому ставитися до них.

8. Не можна передбачити дії людини, у якої стався напад.

Як правило, напади епілепсії протікають в характерній формі. Поведінка людини під час нападу може бути невідповідною з огляду на час та місце, але навряд чи ця людина завдасть комусь шкоди.

9. Напад під час епілепсії – це завжди невідкладний стан і потрібно одразу дзвонити 103.

Насправді, у більшості випадків напади при епілепсії не є невідкладними станами та не завжди потрібно викликати екстрену медичну допомогу.

За словами Супрун, дзвонити на номер 103 потрібно лише у таких ситуаціях: напад триває п'ять хвилин або довше; напади повторюється настільки часто, що у проміжках між ними у людини не відновлюється свідомість (на відміну від серії нападів); коли у людини стається перший напад; коли людина отримує травму під час нападу (наприклад, внаслідок падіння); напад стається, коли людина перебуває у воді; людина вагітна або хвора на діабет.

Нагадаємо, Супрун уже розвінчала не один міф. Серед них, зокрема, користь від перекису водню та аскорбінок. 

Фото: ТСН.ua

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація