Супрун зауважила, як допомогти людям літнього віку в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З понад 18 мільйонів українців, які обрали своїх лікарів, близько 2,3 мільйонів – люди літнього віку.

 

Здоров’я старших людей залежить не лише від лікарів та ліків. Про це переконує в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facebook.

Сьогодні Світовий день людей літнього віку. Ми звикли, що бабусі й дідусі піклуються про наше здоров’я та самопочуття...

Опубліковано Уляна Супрун Понеділок, 1 жовтня 2018 р.

Так, з понад 18 мільйонів українців, які обрали своїх лікарів, близько 2,3 мільйонів – люди літнього віку (65+). Для старших людей дуже важливо мати регулярний зв’язок з лікарем та постійно консультуватись з питань здоров’я.

Крім власного лікаря для людей літнього віку важливо мати доступ до ліків. Завдяки програмі “Доступні ліки” вони можуть отримувати рецепти у своїх сімейних лікарів на препарати від найбільш поширених хронічних хвороб, які можна придбати в аптеці безоплатно або з невеликою доплатою.

Люди літнього віку знаходяться в зоні ризику серцево-судинних хвороб. Тому важливо, щоб вони отримували вчасну медичну допомогу в разі критичних станів. Наразі в Україні розбудовується система регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням. І цьогоріч вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно

«Пам’ятайте, часто наша підтримка та розуміння мають не меншу цінність та користь для здоров’я старших людей. Тому за нагоди якомога більше часу проводьте разом та спілкуйтесь зі своїми бабусями та дідусями. Не залишайте їх на самоті», - підкреслила Супрун.

Часто літні люди дуже самотні та залишаються соціально ізольованими досить тривалий час. Наприклад, за дослідженням Age UK, більш ніж 2 мільйони людей в Британії у віці старше 75 років живуть одні, більше мільйона  – більше місяця ні з ким не спілкуються взагалі. Така ізольованість має серйозні наслідки для здоров’я. Тому намагайтесь якомога частіше спілкуватись: телефонуйте, знаходьте час на спільні прогулянки або ж доєднуйтесь до волонтерів, які працюють в будинках для літніх людей.

«Для старших людей звичайні побутові турботи можуть перетворитися на важку задачу. Ви можете допомогти з поштою, покупками чи прибиранням вдома. Зокрема можна також скласти компанію, щоб сходити до лікаря чи в аптеку. Головне – разом», - резюмувала Супрун.

ВідеоВід самотності і одноманітності до пригод і розвитку: унікальна історія 50-річної пенсіонерки

Відкинути страхи, розпочати нове життя, не нехтувати жодною роботою і постійно вчитися. І все це, коли тобі вже за 50. Нам пощастило познайомитися з дивовижною жінкою, якій це все вдалося. Історія її "подорожі" від самотності і одноманітності до пригод - просто зараз.

Від самотності і одноманітності до пригод і розвитку: унікальна історія 50-річної пенсіонерки

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла, як правильно тренувати мозок. Зокрема, очільниця МОЗу розвінчала міфи про користь спеціальних додатків та програм для тренування мозку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції