Свідок у справі "васильківських терористів" відмовився від своїх свідчень

За словами свідка Юрія Бойка, наприкінці серпня цього року його затримали співробітники СБУ і доставили до Київського обласного управління спецслужби.

Один зі свідків у справі так званих "васильківських терористів" Юрій Бойко відмовився від своїх свідчень проти обвинувачених і заявив про тиск на нього з боку СБУ. Про це сказано в його скарзі генеральному прокурору Віктору Пшонці, текст якої має в своєму розпорядженні ЛІГАБізнесІнформ.

У своєму листі Бойко розповів, що наприкінці серпня цього року його затримали співробітники СБУ і доставили до Київського обласного управління спецслужби, де допитували протягом дня і всю ніч.

За словами Бойка, форма допиту не відповідала вимогам законодаства і фізично виснажувала його. "Деякі з тих, хто допитував, вдавалися до погроз відрахувати мене з університету і заточити", - заявив свідок.

Бойко розповів, що на наступного дня, 23 серпня, його знову доставили до Київського обласного управління СБУ, де його знову допитували кілька людей. За словами свідка, працівники СБУ не повідомили йому про право свідка мати захисника.

"Близько 4:00 ранку допит почав вести слідчий Івашко. Перед початком допиту він заявив, що я зобов'язаний підтвердити все, що він вимагатиме, а в разі невиконання або відмови поставити підпис, я буду заарештований і доставлений у слідчий ізолятор", - сказав Бойко.

За словами свідка, слідчий Івашко вимагав, щоб він визнав факт своєї присутності при розмові його знайомих Шпара, Мосійчука і Бевза про пошук коштів для виготовлення саморобного вибухового пристрою.

"Крім того, слідчий Івашко вимагав від мене підтвердити факт заяви Шпара про планування підірвати пам'ятник Леніну в місті Бориспіль і питання, де можна дістати цвяхи. Оскільки я був морально і фізично втомленим і переляканим, я погодився поставити підпис на папері, як того вимагав слідчий", - розповів Бойко. Він також додав, що після цього йому заборонили спілкуватися з рідними "васильківських терористів".

"Прошу долучити мою скаргу до матеріалів кримінальної справи N193 і визнати мої свідчення такими, що не відповідають дійсності, і взятими з порушенням вимог чинного КПК", - заявив свідок у своєму листі до Пшонки.

Крім того, він закликав Пшонку перевірити факт проведення його допиту в нічний час без присутності захисника і покарати причетних згідно з чинним законодавством.

Також Бойко просить генерального прокурора забезпечити йому безпеку. "Я розумію, що після подачі скарги працівники СБУ можуть вдатися до переслідувань з метою помсти. Тому прошу належним чином захистити мене від можливих переслідувань", - резюмував Бойко.

Як відомо, 22 серпня цього року співробітники СБУ у Василькові Київської області заявили про затримання трьох учасників організованого злочинного угруповання, які нібито 24 серпня планували здійснити вибух у Києві або передмісті. Рано вранці 23 серпня затриманих за підозрою в організації теракту відпустили. Пізно ввечері того ж 23 серпня представники СБУ їх знову затримали.

Нагадаємо також, Олексій Чернега, який був затриманий у справі "васильківських терористів", заявив про жорстокі катування під час допитів у СБУ.

Читайте також:

"Васильківський терорист" пожалівся, що в СБУ його зробили педофілом

СБУ: терористів у Василькові "пасли" дві доби

СБУ: до Дня Незалежності у Києві готували теракт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: