Доку Умарова заочно арештували у справі про теракт в "Домодєдово"

Доку Умарова заочно арештували у справі про теракт в "Домодєдово"

Доку Умаров / Фото: Радіо Свобода

Суд виніс рішення заочно взяти під варту лідера північнокавказьких бойовиків Доку Умарова.

Суд вирішив заочно взяти під варту лідера північнокавказького підпілля Доку Умарова у справі про теракт в аеропорту "Домодєдово" в січні 2011 року, жертвами якого стали 37 людей.

Таку ж постанову про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту суд виніс Аслану Бютукаєву (який керує південно-західним фронтом "Імарату Кавказ" і батальйоном смертників).

Крім того, Умарову і Бютукаєву винесені постанови про висунення обвинувачення. Залежно від ролі кожного з них, екстремістам ставлять в провину терористичний акт, бандитизм, участь в незаконному збройному формуванні, незаконний обіг зброї.

Умаров, який очолює терористичну організацію "Імарат Кавказ", став обвинуваченим у справі про теракт в "Домодєдово" наприкінці березня 2011 року. Крім Умарова і Бютукаєва як обвинувачені у справі проходять Адам Ганіжев, Іслам Євлоєв і Аслан Цечоєв.

Вибух в аеропорту "Домодєдово" стався 24 січня 2011 року. Бомбу потужністю близько 5 кілограмів у тротиловому еквіваленті в залі прильоту міжнародних рейсів привів у дію терорист-смертник, як пізніше виявилося - 20-річний уродженець Інгушетії Магомед Євлоєв.

В результаті теракту загинули 37 людей, більше 160 отримали поранення.

На початку лютого Доку Умаров записав і виклав в інтернет відеозвернення, в якому взяв відповідальність за теракт на себе.

Російські спецслужби спочатку поставилися до цього скептично, але пізніше слідчі почали розробляти цю версію як основну, тим більше що з'явилося відео, на якому Умаров відправляє смертника підривати "Домодєдово".

Читайте також:

Доку Умаров взяв на себе відповідальність за теракт в "Домодєдово" (відео)

Слухання справи про теракт в "Домодєдово" засекретили

Спецслужби встановили організатора теракту в "Домодєдово"

В Інгушетії вбито дружину Умарова та співучасника теракту в "Домодєдово"

Умаров підтвердив, що теракт в "Домодєдово" - справа його рук

Умаров підтвердив, що теракт в "Домодєдово" - справа його рук

Повʼязані теми:

Наступна публікація