Перейти до змісту
Трійця 2020 року: коли свято, які традиції та молитви
УНІАН

Трійця - це велике християнське свято. 

Що за свято

Дні перед Трійцею називаються Клечальним або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами.
А сам День Святої Трійці - вважається одним з найважливіших 12 християнських свят. 

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Тобто це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

Згідно з біблією, Святий Дух зійшов у вигляді вогненних язиків. Вогонь - це здатність та сила спалювати гріхи, очищати, освячувати і зігрівати людську душу. 

святкування трійці_3
УНІАН

Коли зійшов вогонь, у Єрусалимі було багато вірян. До них вийшли апостоли Христа і почали читати проповіді на багатьох мовах. Проповіді вплинули на слухачів і багато з них запитували у апостолів, що їм робити. На що отримали відповідь від Петра: потрібно покаятися і хреститися для прощення гріхів в ім'я Ісуса Христа.

Також День Святої Трійці вважається днем народження Святої Вселенської соборної апостольської Церкви.

Коли святкують 2020 року

У свята Трійці немає затвердженої дати, бо його відзначають на 50-й день після Великодня. 2020 року святкування припадає на неділю, 7 червня.

святкування трійці_6
УНІАН

Коли вихідні на честь свята

Згідно з постановою Кабміну, якщо святковий день припадає на неділю, він автоматично переноситься на наступний за ним понеділок. Тому через Трійцю українці відпочиватимуть три дні: 6, 7 та 8 червня (понеділок).

святкування трійці_4
УНІАН

Які традиції

  • На Трійцю вважається, що людська душа під дією Божої благодаті розквітає плодами чеснот. 
  • Головний колір свята - зелений. Він означає вічне життя. 
  • На свято оселю прикрашають гіллям та травою. Також різну зелень несуть до церкви, а після освячення її сушать і зберігають протягом року. Повір'я говорить, що вона буде оберігати оселю від негараздів і хвороб.
  • Також у цей день можна відвідати рідних на кладовищі. На могилах лишають частування.
  • Перед цим святом треба зробити в оселі генеральне прибирання.
  • Після церкви родина має прийти додому та сісти за святковий стіл.
  • Молоді дівчата нерідко ворожать на Трійцю в надії передбачити своє майбутнє та любов.
  • Як відомо, свято Трійці припадає на той час, коли розквітають квіти. Тож незаміжні дівчата роблять вінки і пускають їх на воду. Якщо вінок буде плисти швидко – значить рік буде вдалим, якщо повільно – будуть деякі труднощі, якщо затонув – до біди.
  • Наші предки вірили, що якщо посвататися на Трійцю і одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим.

Як молитись на Трійцю

Пресвятая Трійце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий завітай і зціли немочі наші, ради імені Твого. Господи помилуй. Господи помилуй. Господи помилуй.
Пресвята Трійце, Єдиносущна Державо,та всього доброго – причино! Як ми віддячимо Тобі за все те, що Ти дала нам, грішним і недостойним, раніше, ніж ми на світ прийшли, за все те, що подаєш кожному з нас впродовж всіх днів життя нашого, і що приготувала всім нам у майбутньому житті? Та ж за такі благодіяння й щедроти належить дякувати Тобі не тільки словами, але і ділами, дотримуючись та виконуючи Заповіти Твої.
Ми ж, пристрастей наших і злих звичаїв слухаючи, від юності в безчис-ленні гріхи й беззаконня впали. Ставши нечистими й оскверненними, ми не тільки перед Трисвітле Лице Твоє спокійно ставати, але навіть Імені Твого Пресвятого не гідні були б вимовляти.
Але Ти Сама захотіла на радість нашу сповістити, що чистих і праведних любиш, і грішників, які каються, милуєш і милостиво приймаєш. Зглянься, Пребожественна Трійце, з висот Святої Слави Твоєї на нас багатогрішних і добре бажання наше, замість добрих діл,прийми і подай нам Духа Правдивого Покаяння.
Пресвята Трійце, зроби так, щоб зненавидівши всякий гріх, у чистоті й правді до завершення днів наших ми прожили, виконуючи Пресвяту Волю Твою, і славили чистими думками і добрими ділами Найсолодше й Величне Ім’я Твоє.
Амінь

***

Слава Отцю, який Своєю силою створив мене на Свій образ і подобу!
Слава Синові, який з любові звільнив мене від усякого розбиття і відкрив мені двері до Неба!
Слава Святому Духові, який зі свого милосердя освятив мене і постійно здійснює це освячення через благодаті, які я отримую щодня від його безкінечної доброти.
Слава Трьом Божественним особам Трійці, нині, повсякчас і на віки вічні.
Я поклоняюсь Тобі, Благословенна Трійце, в любові й глибокому поклонінні, і віддаю Тобі подяку за те, що об’явив нам таку славу і невимовну таємницю. Покірно благаю Тебе дарувати витривалість у вірі аж до смeрті, де б я міг(могла) бачити небесну славу, в яку твердо вірю на землі: Бога одного у трьох різних Особах – Отця, Сина і Святого Духа.
Амінь

святкування трійці_1
УНІАН

***

Слава Отцю, який Своєю силою створив мене на Свій образ і подобу! 
Слава Синові, який з любові звільнив мене від усякого розбиття і відкрив мені двері до Неба! 
Слава Святому Духові, який зі свого милосердя освятив мене і постійно здійснює це освячення через благодаті, які я отримую щодня від його безкінечної доброти.
Слава Трьом Божественним особам Трійці, нині, повсякчас і на віки вічні!

***

Я поклоняюсь Тобі, Благословенна Трійце, в любові й глибокому поклонінні, і  віддаю Тобі подяку за те, що об’явив нам таку славу і невимовну таємницю.
Покірно благаю Тебе дарувати витривалість у вірі аж до смерті, де б я міг(могла) бачити небесну славу, в яку твердо вірю на землі: Бога одного у трьох різних Особах - Отця, Сина і Святого Духа.
Амінь

Залиште свій коментар