Труднощі декомунізації: чому процес перейменування комуністичних назв в Україні "пробуксовує"

Верховна Рада так і не переназвала 813 населених пунктів.

Днями сплив строк, до якого мали би перейменувати та демонтувати все, що пов'язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак, Верховна Рада так і не переназвала 813 населених пунктів. Міські та сільські голови перед вихідними наввипередки підписували розпорядження про зміни назв вулиць та площ, але більшості все-таки доведеться почекати. Про те, як комуністичне не відходить у минуле, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Яйцями по автобусу кидали жителі Запоріжжя, у якому привезли людей захищати Леніна. За півсотні гривень жінки мали боронити Ульянова від знесення. 

Вождь пролетарів підлягає декомунізації, як і все довкола нього. Віднедавна він стоїть уже не на площі Леніна, а на Запорізькій, і веде сюди не проспект Леніна, а Соборний. Щоправда Дніпрогес, на який указує Ілліч, і досі носить його ім'я, і стоїть він на озері Леніна. Згідно з документом, Леніна мають посунути з постаменту до 19 березня. 

Перед вихідними активно декомунізувалися центральні вулиці Дніпропетровська. У п'ятницю міський голова підписав розпорядження про перейменування головної магістралі міста - з Карла Маркса на Дмитра Яворницького, вулицю Леніна на Воскресенську.

Правда, обласний центр і досі називаться на честь революціонера Петровського.

ВідеоЯк комуністичне не відходить у минуле

Водночас, в Інтитуті національної памяті бажання місцевих депутатів зберегти назву Дніпропетровськ, пов'язавши її зі святим Петром, дивує. Але є остаточне рішення профільного комітету визначив, що Дніпропетровськ буде Дніпром, а Кіровоград – Інгульськом.

Загалом перейменувати залишилося 813 населених пунктів і зробити народні депутати це мали ще в п'ятницю. Тепер, якщо руки дійдуть, то аж за три тижні. Найбільше нових назв буде на Донеччині й Харківщині. Є що переназивати й на Київщині.

Демонтаж та перейменування вулиць до недавна було в компетенції місцевої влади. Тепер цю роботу мають довести до кінця обласне керівництво. Додекомунізувати все тепер є час до 21 травня.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: