"Тягар ляже" на три місяці і "вибухнути" може кожен регіон: науковець розповів, коли коронавірус може знову атакувати Україну

"Тягар ляже" на три місяці і "вибухнути" може кожен регіон: науковець розповів, коли коронавірус може знову атакувати Україну

Фото: Associated Press

Наразі в Україні стабілізувалися показники щодо захворюваності на коронавірус.

В Україні рівень захворюваності на коронавірус вийшов на плато, але навіть потрапляння штаму "Дельта" не означає різкого спалаху. Утім наразі точних дат, коли в Україні можна очікувати на новий спалах COVID-19, спрогнозувати складно, але очікується, що пік госпіталізацій і смертей припаде на жовтень, листопад і  грудень. 

Про це розповів керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко в інтерв’ю "УНІАН".

"Загалом, в довгостроковій перспективі, до кінця третього кварталу, до кінця вересня, ми не очікуємо якихось великих стрибків і щодо критичного навантаження на систему охорони здоров'я, і щодо смертності. Навіть наш найпесимістичніший сценарій дає меншу кількість померлих, ніж це було у минулому кварталі. Це відбувається через те, що зараз захворюваність спадає і зараз база інфікованих людей, з яких потім будуть потенційні госпіталізації та померлі, доволі мала. Але ця база буде накопичуватися у третьому кварталі. І весь тягар ляже на четвертий квартал - жовтень, листопад, грудень", - сказав він.

За його словами, попри те, що в Україні стабілізувалися показники і немає ситуації, що все погано в якомусь окремому регіоні, цей спалах можна очікувати звідусіль.

"Тобто хороша новина - це те, що зараз нової хвилі немає, а погана - практично регіони виходять на плато і у всіх вже є база для того, щоб "вибухати"... Скоріше за все, наступна хвиля буде через "Дельту". Якщо не з’явиться якась інша мутація найближчим часом", - сказав Юрій Ганиченко.

Також він додав, що станом на зараз із усіх поставлених до України доз вакцин використано вже 70%. Але, на думку фахівця, за поточних темпів вакцинації проблем з наявністю вакцин від COVID-19 у найближчі два-три місяці не буде.

"Якщо говорити станом на зараз, їх вистачить на три тижні. Але варто пам’ятати, що багато вакцин вже заїхало в Україну, але поки їх не розвезли по регіонах. Тобто, за поточних темпів, проблеми з наявністю вакцини на найближчі два-три місяці немає", - пояснив він.

Водночас він наголосив на важливості вакцинуватися будь-якою вакциною, яка дозволена ВООЗ та наявна в Україні, оскільки питання ефективності вакцин дуже комплексне і чекати на якусь конкретну вакцину не варто, адже зараз для України існує величезна загроза з боку країн, де зафіксовані спалахи COVID-19.

"Якщо подивитися на карту з Оксфордської бази даних, то зараз географічно Україна оточена країнами, які дуже сильно "зростають". Відповідно, ризик завезення в Україну цього спалаху - величезний", - пояснив науковець.

Нагадаємо, що раніше керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко заявив, що українцям важливо вакцинуватися саме зараз, поки немає зростання захворюваності на COVID-19, яке експерти прогнозують вже найближчим часом. Оскільки фахівці прогнозують, що спалах "може бути дуже серйозним". До прикладу, у Нідерландах, де були схожі з Україною темпи спадання захворюваності, ці ж показники за тиждень зросли вдесятеро.

Як повідомлялося, в Україні можуть запустити вакцинацію від коронавірусу в аптеках.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

В Україні можуть дозволити вакцинувати дітей від 12 років – Дайджест новин про COVID-19

В Україні можуть дозволити вакцинувати дітей від 12 років – Дайджест новин про COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація