Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Комплекс потужністю 1 мегават може покрити потреби в електроенергії 2 тис. домівок.

Україна ввела в експлуатацію першу у Чорнобильській зоні сонячну електростанцію, побудовану практично навпроти укладеного в гігантський саркофаг реактора, вибух якого спричинив найбільш потужну у світі ядерну катастрофу, пише у п'ятницю, 5 жовтня, Reuters.

Комплекс складається з близько 3 800 панелей та побудований на території, яка залишається значною мірою непридатною для проживання. Електроенергії, яку виробляє станція, достатньо для покриття потреб близько 2 тис. квартир.

"Це не просто ще одна сонячна електростанція - (вона) єдина знаходиться в 100 метрах від ядерного реактора, що вибухнув в 1986 році", - сказав журналістам виконавчий директор компанії Solar Chernobyl LLC Євген Варягін у п'ятницю.

Сонячна станція потужністю один мегават є спільним проектом української компанії "Родіна" і німецької Enerparc AG вартістю близько 1 млн євро. Вона користується пільговими тарифами, які гарантують певну ціну за електроенергію.

Електроенергія у цьому районі з'явилася вперше від 2000 року, коли остаточно була зупинена Чорнобильська атомна електростанція.

Фотогалерея Чорнобиль перейшов на енергію сонця через 30 років після ядерної катастрофи (9 фото)

"Здавалося, що коли у 2000 році був зупинений останній блок (ЧАЕС), то все, генерація померла і більше на цьому майданчику ніколи не буде генеруватися енергія", - сказав Валерій Сейда, виконуючий обов'язки генерального директора держпідприємства, яке управляє інфраструктурою зупиненої ЧАЕС.

Видання зазначає, що нове виробництво електроенергії на території ЧАЕС почалося у період різкого збільшення інвестицій в поновлювані джерела енергії в Україні. У січні-вересні у країні були побудовані станції сумарною потужністю 500 мегават, що працюють на поновлюваних джерелах, це вдвічі більше, ніж у 2017 році.

Керівник офісу Національної інвестиційної ради України Юлія Ковалів зазначила, що інвестори хочуть закріпити за собою діючі тарифи на енергію з поновлюваних джерел до того, як парламент ухвалить їхню зміну у липні наступного року. "Інвестори розраховують, що в секторі відновлюваної енергетики об'єкти, які будуть введені в експлуатацію до 2019 року, залишаться на діючій системі "зелених тарифів", - сказала вона виданню на конференції в Одесі у вересні.

"Відповідно інвестори хочуть до цього часу купити проекти ready-to-build, щоб встигнути їх побудувати", - додала вона.

ВідеоНа Чорнобильській АЕС урятували лося з водойми

Надзвичайники, лісники та поліція урятували лося в на території Чорнобильської АЕС. Між двома блоками недіючої атомної електростанції у водоймі плавала тварина і не могла вибратися на суходіл. Пожежники човном витягли сохатого на землю. Нині тварина приходить до тями та оговтується від стресу під наглядом рятівників.

На Чорнобильській АЕС урятували лося з водойми

Нагадаємо, в Україні оголошено справжній старт електричної революції. Парламент скасував акцизи та ПДВ на ввезення електромобілів, що здешевлює їхню вартість мінімум на 20%. Імпортери електромобілів очікують, що їхня продукція наступного року почне заповнювати обласні та районні центри і готують до стрімкого розвитку зарядну мережу. Нововведення діятиме лише один рік, вирішили депутати. 

Аналогічно буде з зеленим тарифом, який робить дуже вигідним встановлення сонячних та вітрових електростанцій на будинках.

Залиште свій коментар

Вибір редакції