У Миколаєві скасовано регіональний статус російської мови

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
250
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Миколаєві скасовано регіональний статус російської мови

Фото: УНІАН

Суд визнав протиправним і нечинним рішення Миколаївської міської ради.

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав нечинним та скасував рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Мовний омбудсмен наголосив, що депутати міської ради Миколаєва упродовж двох років не могли позбавити російську мову статусу регіональної, який їй було надано рішенням ради в 2012 році на виконання вимог скандального Закону України “Про засади державної мовної політики”.  Після того, як цей закон у 2018 році було визнано антиконституційним, народні обранці упродовж шести місяців повинні були переглянути це рішення, але цього так і не зробили. 

Фото: УНІАН

“На превеликий жаль, частина обранців на недавньому пленарному засіданні Миколаївської міської ради вкотре так і не знайшли сміливості його скасувати попри те, що питання неодноразово виносилось на голосування”, - зазначив Тарас Кремінь. 

Нарешті за позовом обласної прокуратури окружний адміністративний суд скасував рішення міськради, визнавши його протиправним і недійсним.

“Сподіваюсь, що найближчим часом депутати затвердять міську програму розвитку української мови як державної, запрацюють безкоштовні курси з вивчення української мови, а також буде призначений профільний заступник міського голови з питань мовної політики”, - зазначив Тарас Кремінь.

За інформацією Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, досі чинними залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад, та в окремих громадах Одеської та Закарпатської областей.

Нагадаємо, раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розкритикував заяву колишньої речниці президента Юлії Мендель про те, що в Україні є "українська" російська мова.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
250
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація