У Мінекології розповіли, що робити для вирішення сміттєвої проблеми в Україні

Радник голови міністра наполягає на необхідності державної стратегії поводження з відходами.

Щоб вирішити проблему зі сміттям в Україні та залучити в цю сферу інвесторів, необхідна державна стратегія поводження з відходами і адаптоване до європейських вимог законодавство.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" заявила радник міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць.

Вона сподівається, що на кінець цього року в Україні буде державна стратегія поводження з відходами за підтримки Німецького агентства міжнародного розвитку і ЄБРР.

"За депутатами буде справа цю стратегію підтримати і затвердити, а далі справа за національним планом правил з поводженням зі сміттям, регіональним планом поводження з відходами. Чому Андрій Садовий не може знайти земельну ділянку? Тому що в регіоні немає консолідованого плану поводження з відходами. Область не домовилась між собою. Райони не домовились між собою, де в них будуть полігони. Скільки їм в принципі треба мати полігонів", - сказала Коломієць.

Радник міністра також зауважила, що у місцевих громад з'явилося більше можливостей для вирішення проблем із сміттям.

"У податковому і бюджетному законодавстві два роки тому сталися серйозні зміни – децентралізація призвела до того, що 80% екологічного податку йде на місця. Контролюйте свої місцеві громади. Нехай місцева влада розробляє проект з рекультивації сміттєзвалищ, які потребують закриття сьогодні. Таких, тільки за офіційною статистикою, є близько 20. Кошти у місцевої влади на це є і мають знайтися, якщо не за рік, то принаймні за декілька", - сказала Коломієць.

Також вона виступає за те, щоб в Україні було запроваджено екологічний податок.

"Я підтримую ідею, що за сміття мають платити забруднювачі. Екологічний податок повинен бути і якщо не повністю все перекладати на плечі бізнесу, то хоча б частково бізнес повинен сплачувати за тару і упаковку, яку вводить в обіг", - каже Світлана Коломієць.

ВідеоВ Україні дуже складна ситуація з переробкою сміття – радник міністра екології

Нагадаємо, 28 травня сталося займання на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова. На ліквідацію пожежі були відправлені команди рятувальників. 30 травня на сміттєзвалищі стався обвал, під яким опинилися троє пожежників та один працівник комунальної служби.

Пізніше, 1 червня, рятувальники припинили пошуково-рятувальні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова через загрозу нового обвалу. Як відомо, досі не знайдено еколога, який зник у районі сміттєзвалища. Однак рятувальники припускають, що він може перебувати не під завалами, а на прилеглих територіях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: