У МЗС Австрії вирішують питання щодо екстрадиції Фірташа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Остаточне рішення ухвалить міністр юстиції.

Український олігарх Дмитро Фірташ, якого правоохоронці у США звинувачують у корупції, може бути екстрадований до Сполучених Штатів, остаточне рішення має ухвалити міністр юстиції Австрії.

Про це 10 липня пише Deutsche Welle.

Як повідомили виданню у міністерстві юстиції Австрії, питання видачі українського бізнесмена нині перебуває на розгляді зовнішньополітичного відомства країни, яке сформулює мін'юсту свою офіційну позицію.

"Відповідно до австрійського законодавства, міністр юстиції має ухвалювати рішення "з урахуванням інтересів та міжнародних зобов'язань Республіки Австрія". Саме з цієї точки зору питання екстрадиції має оцінити МЗС", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 25 червня Верховний суд Австрії ухвалив рішення і дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Цим рішенням він не задовольнив апеляцію адвокатів бізнесмена, яку вони подали у грудні 2017 року. Тепер Дмитра Фірташа від екстрадиції відділяє лише підпис міністра юстиції Австрії, який має затвердити рішення. 

Як відомо, справу проти Дмитра Фірташа було відкрито ще 2013 року. Його звинувачують у наданні хабара у 18,5 мільйона доларів за отримання дозволу на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію згодом планували продавати в Америці. У 2014 році на прохання мін'юсту Сполучених Штатів його затримали у Відні. Щоправда майже одразу відпустили за рекордну для Австрії заставу у 125 мільйонів євро. Питання екстрадиції вирішувалось у судах останні 5 років і нині Верховний суд Австрії поставив крапку у цій історії. Якщо рішення підпише міністр юстиції країни, олігарх може опинитись у США вже на початку липня. Там йому загрожує 50 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Відео Міністру юстиції Австрії передали на підпис документ, який дозволить екстрадицію Фірташа до США

Напередодні це дозволив верховний суд країни. В Австрії Фірташа затримали ще п'ять років тому на запит американських слідчих. Але відпустили під заставу в 125 мільйонів доларів, яку нібито вніс його друг - людина  з оточення Володимира Путіна. У Штатах Фірташа звинувачують у хабарництві.

Міністру юстиції Австрії передали на підпис документ, який дозволить екстрадицію Фірташа до США

Залиште свій коментар

Вибір редакції