У МЗС назвали вимоги, які має виконати Іран за збиття літака МАУ під Тегераном

У МЗС назвали вимоги, які має виконати Іран за збиття літака МАУ під Тегераном

Associated Press

Затягування процесу із передаванням "чорних скриньок" грає не на користь Ірану, думають у МЗС.

Іран має виплатити компенсації родичам загиблих у результаті збиття українського літака авіакомпанії МАУ, який виконував 8 січня 2020 року рейс "Тегеран-Київ". Передусім, йдеться про страховку потерпілим родинам і про відшкодуванням Іраном понесених збитків авіакомпанії.

Про це буде говорити українська делегація на переговорах з Іраном, заявив заступник глави МЗС Євген Єнін в інтерв'ю "Інтерфаксу".

За його словами, саме те, якою має бути компенсація і є одним із пунктів переговорного процесу. Оскільки, українська делегація прагне домогтися "гідного рівня компенсацій відповідно до найкращих практик у цій сфері".

"Йдеться про те, що на першому етапі родичі загиблих мають отримати так звану hardship - страховку від страхових компаній. Після цього страхові компанії у регресному порядку звертаються до іранської сторони за відшкодуванням понесених збитків. Українська делегація вестиме переговори на міжурядовому рівні і вимагатиме від іранської сторони максимально повного виконання нею міжнародно-правових зобов'язань, зокрема щодо виплати компенсацій", - прокоментував Євген Єнін.

Крім того, заступник міністра закордонних справ також додав, що незабаром очікується оприлюднення указу президента про склад української делегації, яка візьме участь у переговорах. Також планується затвердити відповідні директиви української делегації.

"А втім, ми не стоїмо на місці, ми здійснюємо досить активні переговори з тим, щоб стимулювати іранську сторону до максимально ефективної співпраці не лише з Україною, а й з іншими державами, які постраждали унаслідок цієї катастрофи. Багато в чому це залежить від політичної волі іранської сторони", - сказав він.

Євген Єнін також нагадав, що під час минулої ради Міжнародної організації цивільної авіації у березні 2020 року іранські чиновники стверджували, що передавання "чорних скриньок" відбудеться упродовж двох тижнів.

"Безумовно, можна робити певні поправки на заходи, пов'язані з пандемією. Однак, я впевнений, що іранська сторона, відтягуючи передачу чорних скриньок, грає не на свою користь", - підсумував він.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України" був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. 

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через "людський фактор". Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. 

Розслідування авіакатастрофи літака МАУ майже завершено – іранське МЗС

Розслідування авіакатастрофи літака МАУ майже завершено – іранське МЗС
Наступна публікація