Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді Європи проаналізують виконання Україною рішення ЄСПЛ у справі Гонгадзе

Остаточне рішення у справі Гонгадзе було ухвалене 8 лютого 2006 року.

Комітет міністрів Ради Європи 18-20 вересня розгляне виконання Україною низки рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), зокрема, у справі "Гонгадзе проти України".

Про це у понеділок, 17 вересня, повідомили у Раді Європи, передає УНІАН.

Повідомляється, що 18-20 вересня комітет міністрів Ради Європи проаналізує, як її країни-члени, зокрема Україна, виконують судові рішення ЄСПЛ. Зокрема, йдеться про виконання рішень "Гонгадзе проти України" (вбивство журналіста та відсутність ефективного розслідування).

Крім того, будуть проаналізовані "Група Хайло проти України" (порушення права на життя та відсутність ефективного розслідування) та "Групи Каверзін та Афанасьєв, Карабет та інші, Белоусов проти України" (жорстоке поводження та тортури з боку поліції).

Остаточне рішення у справі "Гонгадзе проти України", яка стосується вбивства журналіста та його неефективного розслідування, ЄСПЛ ухвалив у 2006 році. У справі "Група Хайло проти України" остаточне рішення ухвалене 13 лютого 2009 року. У справі "Групи Каверзін та Афанасьєв, Карабет та інші, Белоусов проти України" остаточні рішення ухвалювалися 15 серпня 2012 року, 5 червня 2005 року, 17 квітня 2013 року та 7 лютого 2014 року.

Нагадаємо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Того ж року в листопаді у лісі на Київщині виявили тіло без голови, яке, за висновками експертів, могло належати Гонгадзе. У міліції та прокуратурі відпрацювали кільканадцять версій – від побутово-кримінальної до політичної. Саме на останню вказав майор державної охорони Микола Мельниченко, коли оприлюднив диктофонні записи з кабінету Леоніда Кучми, на яких голос, схожий на голос тодішнього президента, говорив зі спецслужбовцями про "усунення" незручного журналіста.

Урешті, за вбивство засудили міліційного генерала Олексія Пукача. А от імена замовників злочину ще й досі не оголошені судом. Гонгадзе поховали 22 березня 2016 року в Києві.

Фотогалерея Як у Києві в останню путь провели журналіста Георгія Гонгадзе (2 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції