У Туреччині зникла туристка з Одеси: брат припускає викрадення

У Туреччині зникла туристка з Одеси: брат припускає викрадення

Фото: Фото з соціальних мереж

Пошуки розпочали 13 травня.

У Туреччині шукають одеситку, яка зникла після того, як полізла на гору. Востаннє вона виходила на зв'язок 2 травня, а після цього перестала відповідати.

Про це пише її брат В'ячеслав Кривошея.

"Жахливі обставини змусили мене написати цей пост. Моя рідна сестра Яна Валеріївна Кривошея (1979 р.н.) на травневі свята (від 1 травня 2021 року) поїхала до Туреччини. Вона любить альпінізм, трекінг: море, гори, всі справи. Поїхала одна - і від людей відпочити теж. Поїхала... І зникла. На 10 травня у неї був зворотний рейс, але вона не повернулася", - написав він.

В'ячеслав 12 травня приїхав до Туреччини на пошуки сестри. Разом з волонтерами і поліцією він проаналізував усі її акаунти у соцмережах. За його словами, про поїздку знала тільки мама.

1 травня після прибуття до Туреччини Яна потрапила у кемпінг Josito. Там вона питала про маршрути на гору, її там бачили і радили одній не йти. "2 травня 11:15 робить фото, дзвінок мамі у "вайбері" без відповіді, пише мамі "Христос Воскрес! На вершині". Далі має бути фото, але швидше за все поганий зв'язок. Робить дзвінок у "телеграмі" близьким, без відповіді. 14:10 відкриває карту, робить фото. 3-4 травня телефон подає ознаки життя, тобто батарея працює, сигнал є, призначений для користувача активності немає. Далі сів акумулятор", - написав її брат.

3 травня мати дівчини написала їй у соцмережі, але та не відповіла. 4 травня жінка сповіщає близьких, що донька зникла. А 6-10 травня вони починають аналізувати її пошту, чати, інше, знаходять квитки, дзвонять в готель. "Припускаємо гору і кемпінг. Знаходимо там знайомих, просимо пошукати Яну. 10 травня 21:00 приземлився літак в Одесі. 23:00 Яна не з'явилася вдома. 23:00 повідомляємо українському консулу в Туреччині про зникнення людини", - написав брат.

Син зниклої написав заяву до поліції в Одесі. Слідчі вилучили вдома зубну щітку. "Друзі в передбачуваному кемпінгу шукають намет, безуспішно. Подають заяву в жандармерію. 12 травня знайшли намет. 6 альпіністів пройшли маршрут на гору", - написав Кривошея.

Ввечері того ж дня він був вже в Анталії у кемпінгу. Чоловік запитав рятувальників про останнє місцеперебування телефону за даними від оператора. "Відповіли - сота в Манавгат, 80 км від гори. Глюк? Викрадення? 21:00 заява від брата про зникнення. Просимо жандармів отримати інформацію по сотах, до яких був підключений телефон в період 1-4 травня", -написав брат.

13 травня почалася пошукова операція з залученням дронів. 14 травня вночі підключили адвоката. "15 травня
9:00 офіційний запит від мене з адвокатом про дані від оператора, добро від прокурора. Пошукові операції, чекаємо дані. 16 травня пошукова операція, але з відпочинком, чекаємо дані від стільникових веж. Вони потрібні! Я свій дрон впустив. Тепер у мене немає дрона. Поліція зняла відбитки з усіх речей. Разом - ми чекаємо від поліції даних від стільникового оператора від 12 травня і їх досі немає! Хоча ці дані можуть бути найважливішими для пошуку, адже мова йде про життя і спасіння людини", - написав Кривошея.

За його словами, до пошуків підключилися волонтери, а також організація AKUT. "Поліція, рятувальники і волонтери вже досить ретельно прочесали все її можливі маршрути, і поки що залишаються такі версії:
1) заблукала, впала в невідомому поки місці;
2) поїхала в інше місце лазити (малоймовірно);
3) викрадення", - додав брат.

У Яни в Одесі залишився син. "Тут же мова йде про життя людини, матері, альпіністки із досвідом, яка не дозволила б собі просто зникнути", - написав Кривошея.

У пресслужбі поліції Одеської області відповіли, що наразі інформації про цей випадок в них немає. 

Нагадаємо, у Кривому Розі розшукали 20-річну Світлану Сидоренко, яка зникла тиждень тому. Дівчину знайшли повішеною у Тернівському районі. 

Новини світу: у Туреччині вже другий тиждень шукають українку, яка зникла в горах Анталії

Новини світу: у Туреччині вже другий тиждень шукають українку, яка зникла в горах Анталії

Повʼязані теми:

Наступна публікація