У Верховній Раді ухвалили земельний закон

У Верховній Раді ухвалили земельний закон

Фото: УНІАН

Законопроєкт №2194 називають "земельною конституцією". Він необхідний для повноцінного запуску ринку землі в Україні.

28 квітня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроєкт №2194, який дозволяє передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність. За це проголосували 284 парламентарія.

Таке рішення ухвалили під час пленарного засідання.

У законі прописана передача земель державної власності за межами населених пунктів в комунальну. Винятком є ​​землі, необхідні державі для виконання функцій.

Згідно з документом, на місцях має відбутися земельна децентралізація: право розпоряджатися землями за межами населених пунктів отримають органи місцевого самоврядування через механізм земельних аукціонів. Йдеться про 10 млн га. Виняток становитимуть лише землі під об'єктами державної власності. 

Документ надає органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення приватних земділянок і по затвердженню планів детального планування території за межами населених пунктів.

Нагадаємо, що Верховна Рада під час засідання 13 листопада 2020 року ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запровадив ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів.

Ринок землі в дії: що варто знати українцям

Ринок землі в дії: що варто знати українцям

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація