У Януковича нагадали Венеціанській комісії: вибори - внутрішня справа

У Януковича нагадали Венеціанській комісії: вибори - внутрішня справа

Питання виборів до парламенту залишається у компетенції Верховної ради / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Вибори мають пройти у 2012 році. Яким чином, яка система, які процедури - це питання для парламенту, це їх робота.

Президент Віктор Янукович підтримає позицію парламенту щодо законопроекту про вибори до Верховної ради, якщо він не буде суперечити Конституції.

Про це повідомила радник президента Марина Ставнійчук в ефірі одного із українських телеканалів.

"І у висновку Венеціанської комісії, і у висновку Міжнародної фундації виборчих систем визначено, що питання вибору виборчої системи належить до питань внутрішньополітичних", - заявила вона.

Ставнійчук нагадала, що президент не став сам вносити законопроект про вибори до Верховної ради.

"Отже сьогодні питання вдосконалення є виключно парламентським питанням. Президент стоїть на тій позиції, що у 2012 році мають пройти демократичні транспарентні парламентські вибори. Яким чином, яка система, які процедури - це питання для парламенту, це їх робота", - зазначила радник президента.

"Президент, безумовно, підтримає будь-яку позицію парламенту, яка буде, скажімо, не суперечити Конституції України, відповідати її положенням", - заявила вона.

Нагадаємо, у понеділок, 31 жовтня, під час комітетських слухань щодо законопроектів про вибори народних депутатів секретар Венеціанської комісії Томас  Маркет заявив, що Парламентська Асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не запроваджувати змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками.

Також він закликав вносити зміни до виборчого законодавства шляхом консенсусу. "Більшість звичайно підтримує законопроект, однак, опозиція проти цього законопроекту, експерти також проти. Це дуже неприємна ситуація", - вважає секретар.

10 жовтня у ВР був зареєстрований законопроект про вибори народних депутатів за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. 14 жовтня Венеціанська комісія затвердила свій висновок щодо законопроекту про вибори народних депутатів України.

Однак після цього у ЗМІ з'явилися повідомлення, що законопроект, розроблений робочою групою при президентові України та поданий до комісії, суттєво відрізняється від зареєстрованого у парламенті.

Читайте також:

Венеціанська комісія вимагає згоди всіх сторін у питанні виборів

У ПР зізналися, що підсунули Венеціанській комісії не той документ

Венеціанська комісія зарубила ідею регіоналів про змішану систему виборів

У Венеціанській комісії хочуть знати дату українських виборів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація