Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина заговорила про місію ОБСЄ на Закарпатті

Угорщина далі звинувачує Україну в порушенні зобов'язань.

МЗС Угорщини закликало направити у Закарпатську область постійну місію ОБСЄ для спостереженням у зв'язку з "напруженою" ситуацією та начебто анти-угорськими настроями.

Про це повідомляє "Економічна правда".

"Леді та джентльмени, ми занепокоєні напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких долучилися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області", - сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. 

Він також додав, що Угорщина завжди підтримувала Україну в її починаннях: у розвитку інфраструктури, фінансуванні інституційних проектів тощо. Однак цього року Україна "розчарувала" сусіда освітнім законом, яким "порушила права" меншин та зобов'язання перед низкою світових організацій, у тому числі ОБСЄ.

"Цей закон забирає існуючі права осіб, які належать до нацменшин, що стосується освіти та навчання рідною мовою. Він абсолютно суперечить двостороннім та багатостороннім зобов'язанням України, включаючи зобов'язання щодо ОБСЄ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Мінстерстві закордонних справ Угорщини заявили, що Україна начебто порушила зобов'язання перед НАТО після ухвалення нового закону про освіту. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції