Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна спрощує правила перетину адмінмежі з Кримом для дітей

Нові вимоги почнуть діяти від 9 лютого.

Від цієї неділі, 9 лютого 2020 року, набувають чинності зміни щодо виїзду до тимчасово окупованої території АР Крим, та в’їзду з неї громадян України віком до 16 років.

Про це повідомив помічник начальника Херсонського прикордонного загону - начальник пресслужби Іван Шевцов, передає "Укрінформ".

"Усі зміни спрямовані на спрощення умов перетину адмінмежі - і стосуються вони лише громадян України", - сказав Шевцов.

Перша зміна

Від 9 лютого дитина може перетинати адмінмежу лише за наявності паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Раніше в цьому переліку також був проїзний документ дитини. У 2015 році проїзні документи дитини перестали видавати взагалі, проте за ними продовжували пропускати, якщо вони не втратили чинності.

"Від 2020 року проїзні документи дитини втратили чинність узагалі. Нагадаю, що зараз закордонні паспорти дітям видаються від народження, а від 14 років видається ID-картка", - зазначив Шевцов.

Друга зміна

Якщо дитина прямує на материкову частину України з одним з батьків, то назад вона повертається з тим самим з батьків, з ким заїхала, без нотаріальної згоди другого з батьків. Це стосується й опікунів, піклувальників, решти осіб, які, згідно з чинним законодавством, є законними представниками дитини. Раніше в цій ситуації була необхідна нотаріальна згода.

Третя зміна

Діти від 14 до 16 років, які навчаються у навчальних закладах у регіонах материкової України, можуть перетинати адмінмежу без супроводу батьків або їхніх законних представників, але за умови, що в єдиній базі реєстру Міносвіти буде відповідна інформація. На КПВВ "Каланчак" і "Чонгар" у прикордонників є доступ до бази даних Міносвіти.

Усі ці зміни стосуються лише громадян України, решта правил залишаються незмінними.

Плейлист 20 відео Новини окупованого Криму. Актуальне

2019 року Крим "відсвяткував" вже п’яту річницю анексії. За цей час півострів, як і Росія, отримав серйозні санкції, однак ніхто досі не змусив Москву хоча б розпочати обговорення повернення Криму до України. На п’ятий рік анексії росіяни продовжують репресії та утиски на півострові.

Новини окупованого Криму. Актуальне

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції