Лукашенко не зміг домовитися з Путіним про дешевшу російську нафту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Скільки російської нафти буде поставлено до Білорусі в першому кварталі, невідомо.

Під час переговорів у Червоній Поляні поблизу Сочі в Росії президент Білорусі Олександр Лукашенко не зміг домовитися із президентом РФ Володимиром Путіним про нижчу ціну на російську нафту.

Про це за підсумками зустрічі повідомив заступник керівника Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, передає БЕЛТА.

"Що стосується постачання нафти, яка теж була предметом обговорення, ми будемо сприяти досягненню угод між білоруськими споживачами і виробниками нафти в нашій країні. Ми не можемо сьогодні різко поміняти умови регулювання нашої нафтової галузі. Ціни на сиру нафту формуються ринком і адміністративно не регулюються. Це все залишиться. Але будемо всіляко сприяти досягненню цих угод, щоб забезпечити Білорусь необхідними обсягами нафти", - сказав Козак.

Він зазначив, що, мовляв, російський і білоруський нафтові ринки єдині, і нафта продається на однакових умовах, а для надання знижок необхідно було б вводити держрегулювання цього ринку.

"Що ми зробити не зможемо. Ми не можемо постійно міняти правила гри - ми поставимо в незрозуміле становище наші нафтові компанії. Тому будемо сприяти досягненню комерційних домовленостей", - зазначив Козак.

Посадовець не зміг уточнити, скільки російської нафти буде поставлено до Білорусі в першому кварталі поточного року.

"Це все залежить від досягнення домовленостей. Обсяги, ціну постачань ми не регулюємо", - заявив Козак.

Водночас Росія і Білорусь домовилися про постачання газу на 2020 рік - на умовах, що були й торік.

Раніше повідомлялося, що Білорусь знайшла тимчасову альтернативу російській нафтіЛукашенко заявив, що РФ блокує нафту з Казахстану. 30% нафти Білорусь купуватиме в Україні.

14 січня перший віце-прем'єр Білорусі Дмитро Крутой заявив, що Білорусь не влаштовують умови роботи російських компаній і тому вона шукає альтернативи постачанням нафти. Зокрема, Мінськ направив відповідні пропозиції Україні, Азербайджану, Казахстану, Польщі і країн Балтії.

10 січня повідомлялося, що президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, згідно з яким запроваджується екологічний податок на транзит нафти трубопроводами, які проходять через територію країни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції