Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна виграла першу справу в ЄСПЛ, пов'язану із окупацією Донбасу

Скаргу проти держави подавав засуджений за бандитизм і пограбування.

Україна виграла першу справу у Європейському суді з прав людини, пов'язану із збройним конфліктом на Донбасі і втратою урядом контролю над частиною території Луганщини.

Про це повідомляє Еспресо із посиланням на рішення суду.

Скаргу проти України подав Олександр Хлебік, засуджений у 2013 році за кілька злочинів, у тому числі за бандитизм і збройні пограбування. Від суду у Луганській області він отримав вирок у вигляді 8 років і 9 місяців позбавлення волі. Покарання він відбуває у в'язниці міста Старобільськ Луганської області.

Хлебік подав апеляцію на вирок до суду, розташованого у Луганську, але через окупацію міста проросійськими бойовиками розгляд його апеляцію так і не відбувся. Хлебік у своєму позові проти України стверджував, що держава порушила його право на здійснення чесного правосуддя.

Київ зі свого боку заявляв, держава доклала усіх зусиль для отримання матеріалів справи, але до них немає доступу, оскільки вони перебувають в окупованому Луганську. Нове розслідування справи Хлебіка також неможливе через ту саму причину. Окрім того, українська сторона стверджує, що засуджений отримав можливість зустрітися із омбудсменом.

ЄСПЛ вирішив, що Україна не відповідальна за наслідки втрати контролю над частиною території Луганщини, тому держава не порушила Європейську конвенцію з прав людини.

Це рішення стало першим, де ЄСПЛ вивчав скаргу, пов'язану із втратою Україною контролю над окупованими територіями.

Нагадаємо, від 2014 року Україна подала п'ять позовів до ЄСПЛ проти РФ через анексію Криму і бойові дії на Донбасі. У Мін'юсті анонсували подання шостої скарги до Європейського суду.

Своєю чергою  Amnesty International жорстко відзвітувала про права людини в Криму. Річний звіт про дотримання і порушення прав людини оприлюднила організація Amnesty International в Україні.

Там наголошується на систематичних репресіях, забороні зібрань й обмеженні свободи слова в Криму. Правозахисники констатують, що самопроголошена кримська влада переслідує незгодних із її діями симпатиків України. Передусім за свою позицію потерпає кримськотатарська громада, наголошують у міжнародній організації. Люди зникають, у лідерів проводять обшуки, тривають політично вмотивовані арешти. Правозахисників непокоять також закриття кримськотатарського каналу "АТР" та бажання так званого "прокурора Криму" заборонити Меджліс – колегіальний орган кримських татар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції