Україна втратила 400 тисяч гектарів лісів через короїда

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Супроти шкідника вирощують іншу комаху, котра має захистити дерева.

В Україні висохло 400 тисяч гектарів лісів. Це пов’язують із нашестям шкідливих жуків короїдів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На Чернігівщині ще кілька тижнів тому лісопаркова зона впритул до міста вважалася легенями обласного центру, а тепер там з повітря видно величезні руді плями замість суцільного зеленого килиму – так виглядають уражені короїдом дерева. Сосни, котрі стояли понад сотню років, уже мертві та підлягають санітарній вирубці, хоча донедавна не мали ніяких ознак хвороби.

ВідеоЛіси України потерпають від короїда: висохло понад 400 тисяч гектарів насаджень

Короїди наступають. Шкідники, розміром два міліметри, просто під корінь знищують сторічні хвойні. Скільки дерев уражено саме короїдом - важко сказати. Але 400 тисяч гектарів лісів в Україні висохло. Короїд розмножується миттєво. 

Ліси України потерпають від короїда: висохло понад 400 тисяч гектарів насаджень

Лісники на місцях, де осіли вершинні короїди, розвісили пастки. Їх принцип простий – на запах, розрахований на конкретного шкідника, сповзаються короїди і в пастці гинуть. Упійманих малесеньких 2-міліметрових жуків сотні. "Деревина уражена грибком, який переноситься короїдами", - пояснює дивній синюватий колір стовбурів головний спеціаліст Чернігівського обласного управління лісового господарства Андрій Дудко.

Короїди різних видів були завжди, але останнім часом їхня популяція стала просто загрозливою для лісів. Нашестя пов'язують насамперед зі зміною клімату – через глобальне потепління та зменшення ґрунтових вод дерева слабшають і втрачають опір до заселення шкідниками. За приблизними підрахунками, короїди вже знищили близько 4% всіх лісових насаджень України. Найбільше потерпають ліси Волинської, Житомирської, Львівської, Черкаської та Рівненської областей.

Фотогалерея Під Конотопом лісова пожежа наполохала селян (7 фото)

В Охтирському лісництві на Сумщині короїдом уражено відносно небагато, але комаха швидко розмножується і за кілька місяців навколо осередків короїда загине ще кілька десятків дерев. У нори, виточені короїдом, запустили дві тисячі личинок мурахожука, який має з'їсти шкідника. "Дерева, які позначені цифрою, взяті під спостереження. Ми будемо за ними спостерігати упродовж року. Я думаю, буде певний результат", - сподівається головний лісничий Олександр Бугай.

Мурахожука вирощують у Харкові у спецлабораторії. "Вони харчуються тільки короїдами, деревину не їдять, на людину не нападають. Це наш, український жук", - розповів головний лісопатолог ДСЛП "Харківлісозахист" Денис Батуркін. На рідну біологічну зброю в лісників неабиякі сподівання, адже хімією короїда не знищити, бо він ховається під корою. Про результат цієї боротьби можна буде сказати вже за рік.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції