Україна закупить понад сотню французьких електровозів для "УЗ"

Україна закупить понад сотню французьких електровозів для "УЗ"

Ілюстрація / УНІАН

Україна і Франція підписали відповідну угоду.

Представники урядів Франції та України сьогодні, 13 травня, підписали рамкову угоду щодо втілення проєкту з оновлення парку вантажних електровозів АТ "Укрзалізниця". Згідно з угодою, буде придбано 130 електровозів Alstom.

Від України відповідну угоду підписав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Підтримка проєкту модернізації парку електровозів Укрзалізниці на урядовому рівні — це чіткий сигнал для нашої компанії, що акціонер в особі Кабінету Міністрів України робить рішучі кроки щодо підтримки у вирішенні нагальних потреб залізничної галузі. Також це сигнал і для національної економіки, що робота Уряду спрямована на розвиток економічного потенціалу України, зміцнення транзитних позицій держави. Багатотисячний колектив залізничників вітає рішення уряду щодо підписання рамкової угоди", — сказав в.о. голови правління "Укрзалізниці" Іван Юрик.

За попередніми розрахунками буде придбано 130 вантажних електровозів. Слід зауважити, що Alstom є одним із лідерів у виробництві електровозів і має значний досвід їхнього виготовлення для колії 1520. Alstom планує запропонувати "УЗ" локомотиви Prima T8, які можуть переміщати до 9 тис. тонн і рухатися зі швидкістю 120 км/год.

Потреби "Укрзалізниці" в оновленні парку вантажних електровозів: до 2025 року придбати не менше 50 одиниць, до 2033 — ще 265 локомотивів. Загальна потреба до 2033 року — не менше 315 електровозів.

Читайте також:

  • "Укрзалізниця" запроваджує нові сервіси: які нововведення з'являться у поїздах 
  • Україна заборонила ввозити залізничні вагони, які раніше належали компаніям РФ 
  • В "Укрзалізниці" хочуть чіпляти до пасажирських потягів вантажні вагони  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.