Українці почали боротьбу за відкриття реанімацій для відвідувачів

Ідеться про дитячі медичні заклади, де божеволіють від хвилювань батьки малечі.

Серед батьків малюків розгоряється дискусія навколо правил роботи в реанімаціях українських лікарень. Частина дорослих обурена практикою зачинених дверей і називає її радянським атавізмом та медичним свавіллям, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Родичі нарікають на те, що божеволіють під зачиненими дверима, чекаючи або виторговуючи хвилини побачень зі своїми дітьми. Права котрих, упевнені, порушуються.

Дехто розповідає про психологічні травми дітей. Малюки сприймають ситуацію так, ніби мама і тато їх покинули та зрадили. І потім дуже бояться та ображаються на батьків.

Медики кажуть, що для присутності батьків у реанімаціях просто немає умов. До того ж, дорослі можуть бути джерелом інфекцій для малюків, які перебувають у критичному стані. Та й робота лікарів ускладнюється, бо їм, замість концентруватися на порятунку життів, доведеться постійно відволікатися на пояснення та розповіді, що робиться і чому.

Деякі лікарі зізнаються, що насправді в дитячих реанімаціях зловживають медикаментозним сном. І просто не хочуть, аби сторонні про це дізнавалися. Це потрібно, щоби діти не рухалися, не чіпали різноманітні катетери тощо.

ВідеоПацієнти називають дитячі реанімації концтаборами, радянським атавізмом

В українському законодавстві немає прямої заборони присутності батьків у реанімації. Допуском туди дорослих жонглює медперсонал конкретної лікарні. Буває й так, що в тій самій лікарні на одній зміні пускають, а медик з іншої зміни не пустить навіть до того, хто вмирає.

Це – один із приводів корупції. Адже щоб побачити свою дитину доведені до відчаю її хворобою батьки можуть піти на все. Вони кажуть, що насправді від них можна чекати допомоги. Адже їм за щастя буде потримати той самий катетер, поміняти підгузок або виконати інші дії догляду за дитиною. І цим – розвантажити медперсонал.

У столиці вже десять років діє відкрита дитяча реанімація. Там кажуть, що побоювання, ніби такий формат перетворить це місце на прохідний двір – абсолютно безпідставні. Допуск контролюється, відвідувач проходить дезінфекцію та перевдягається.

Волонтери хочуть, аби така практика стала можливою скрізь. Для цього профільний міністр має підписати наказ. Проект документу в МОЗ розглядають уже три місяці. І кажуть, за кілька тижнів з'явиться доопрацьований варіант.

Кореспондент ТСН Марина Макущенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: