Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українців почнуть атакувати віруси грипу з усього світу

Українців почнуть атакувати віруси грипу з усього світу

Один з вірусів для українців абсолютно новий і найнебезпечніший.

На Україну насувається епідемія грипу. У лікарнях вже готуються робити щеплення. На новий рік до нас прийдуть одразу три штами вірусу - серед них абсолютно новий, з Азії. Його медики побоюються найбільше - бо перебіг хвороби ще не досліджений, а імунітету в українців немає, йдеться в сюжеті ТСН.16.45.

У одній морозильній камері у центрі грипу зберігаються усі штами вірусів, зареєстровані в Україні. Причому перший з них датований ще 2009 роком – тоді була остання пандемія грипу.

У сусідній лабораторії досліджують свіжі зразки, які щойно прийшли з українських лікарень. Змиви з носа чи горла хворих потрапляють сюди.

Апарат визначає структуру вірусу, - це лише перша з десятка процедур, які потрібні, щоб підтвердити, що в Україні грип. Поки що так званий епідемічний сезон розпочався лише за календарем.

"Сто десять зразків і жоден з них не виявився позитивним до вірусу грипу. Але якщо згадувати попередні сезони, то пік зажди приходиться на кінець лютого – початок березня", - каже лікар.

Після нового року лікарі очікують в Україні віруси з усього світу. Новой, до цього невідомий гість, грип з Азії - Пхукет. І два давніх знайомих. Штами Швейцарія та давній жах українців - Каліфорнія.

" Каліфорнія – це так званий "свинячий", як його називали, пандемічний наш грип. Перехворіло вже на цей грип багато людей, тому він вже не такий небезпечний для нашого населення", каже спеціаліст.

Перші симптоми схожі у всіх штамів. Висока температура, хворого морозить, сильно болять голова та м'язи. У дітей можлива блювота та діарея. До речі, саме найменші українці, разом із вагітними та людьми похилого віку найбільш уразливі до вірусу. У Європі їх обов'язково вакцинують. Восени, щоб не захворіли взимку.

Відео На Україну насувається епідемія грипу

У дитячій поліклініці Святошинського району на вакцинацію черга. Сьогодні тут щеплюють від поліомієліту. Днями розпочнуть робити уколи і від грипу. Цю вакцину батьки купують самі - держава грошей на неї не виділяє. Ціна питання - трохи більше сотні гривень. Торік від грипу прищепили дві третини дітей.

"Намагаються дітей прививати, ніж потім більшу суму витрачати на ліки", - каже лікарка.

А потрібно прийти на вакцинацію впродовж найближчих тижнів. Імунітет від грипу організм виробляє місяць. Початок епідемії в Україні прогнозують на січень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції