Українцям підвищили соцвиплати для догляду за дітьми з інвалідністю

Українцям підвищили соцвиплати для догляду за дітьми з інвалідністю

Фото: Національний банк України

Також йдеться про людей з інвалідністю з дитинства.

Верховна Рада 2 вересня ухвалила в другому читанні законопроєкт про підвищення розміру соціальних виплат особам з інвалідністю. Законопроєкт "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" підтримали 330 народних депутатів. 

Як йдеться у пояснювальній записці, закон вводиться в дію від 1 січня 2021 року. Зокрема, законопроєкт передбачає підвищення виплат на догляд за дітьми з інвалідністю та особами з інвалідністю із дитинства. Виплати зростуть таким чином:

  • особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А першої групи отримуватимуть від 1 січня 2021 року 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; а від початку 2022 року — 200%.
  • особи з інвалідністю з дитинства підгрупи Б першої групи отримуватимуть 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Аналогічним чином зростуть виплати і для догляду за дитиною з інвалідністю. А от одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновками фахівців потребують постійного догляду, збільшується надбавка на догляд за ними до 75%. 

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення, за яким самотні пенсіонери, котрим виповнилося понад 80 років і вони потребують постійного догляду, додатково отримають 685 грн щомісячної грошової допомоги. 

Раніше у Фонді соціального страхування повідомили, що в Україні зросла кількість людей, які потребують соцвиплат. Зазначається, що за перше півріччя 2020 року фонд застрахував українців на 7,2 мільярда гривень. А це на 13,5 % більше, аніж за цей самий період 2019 року.

В Україні збільшилися декретні виплати — Економічні новини

В Україні збільшилися декретні виплати — Економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація