Українська армія отримає на озброєння танки "Оплот" - Муженко

Танкісти примудряються бути кращими навіть на значно менш досконалій техніці.

Українські танкісти переходять на стандарти НАТО в навчаннях та змаганнях, хоч на радянських, хоча й модернізованих танках, виконати військові нормативи Північноатлантичного альянсу складно. Проте наші військові мають суттєву перевагу - досвід реальних бойових дій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Танковий взвод десантників висувається на позицію, атакуючи умовного ворога на ходу – битва за селище Гончарівське в розпалі. Команди морської піхоти, десантників та сухопутних військ змагаються між собою за звання найкращого танкового взводу. Головне правило – постійний вогонь та переміщення бойової машини, котра не має бути на одному місці більше 30 секунд. Затримався на дві хвилини – вважай, підбили. Ці аксіоми не раз рятували наших танкістів у зоні АТО. "Ті здобутки та навички, які маємо під час АТО, ми демонструємо тут. В цьому році було змінено багато вправ, більш складно, але і більш цікаво", - каже командир танкового батальйону 14 ОМБР Сергій Корсун.

ВідеоУкраїнські танкісти переходять на стандарти НАТО

Танкістів за західними програмами тестують і на загальну фізичну підготовку. Танкісти мусять добре бігати, стріляти з пістолета, проводити розвідку, коригувати вогонь артилерії – із них роблять універсалів. "Найважче було –спортивні змагання. Без танку бігати важко", - сміється командир взводу Ярослав Лавриєнко. "Нас не тільки готують до стрільби з танка – тут є і фізпідготовка, медицина, водіння, розвідка цілей. Танки зараз можуть діяти, як окремий підрозділ", - пояснив командир взводу Роман Багаєв. Його група вже вдруге стає найкращою в Україні та дивує всю Європу на цьогорічних змаганнях у Німеччині, виконуючи неможливе на старих радянських Т-64.

Але для танкістів напередодні їх свята начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко обіцяє подарунки. "Буде техніка поповнюватись сучасними танками "Оплот". Або до кінця цього, або з наступного року поступить на озброєння", - заявив він.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар