Унікальна археологічна знахідка повертається до Києва

Артефакт викупили в Москві у приватній колекції.

Тисячолітню реліквію з родовим знаком князя Святослава Хороброго повернули на київську землю. Раніше її потай продали до Москви, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На сенсаційну знахідку натрапили будівельники, які наводили марафет у 1982 році. Тоді Київ готувався до півторатисячного ювілею. Науковці засвяткувалися і артефакт проґавили.

Печатка датується 968-970 роками. Самого Святослава називають фундатором Київської державності. Але в музеї історії України на стенді, присвяченому періоду Святослава, немає предметів, які б належали князю. Цей свинцевий підпис – перший матеріальний доказ того, що Святослав був, з Візантією листувався, силу права – визнавав.

30 років відтиск зберігався в приватній колекції у Москві. На чорному ринку вартість артефакту оцінювали у 50 тисяч доларів. Коли власник помер, спадкоємці почали продавати колекцію.

Тож відтепер свинцевий підпис князя належить українському народові і згодом його передадуть у державний музей.

Тим часом у Москві вкотре не встигають встановити пам'ятник князю Володимиру.

Кореспондент ТСН Марина Макущенко

Відтиск князя Святослава повернули на київську землю

До цього він понад 30 років знаходилася у Москві. Це перша особиста річ князя. Донині в офіційних музейних колекціях не було жодного артефакту, особисто пов'язаного з київським князем. У 80-роках на Старокиївській горі розчищали фундамент палацу княгині Ольги, матері Святослава, і, тоді ж тисячолітню знахідку неофіційно переправили до Москви.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: