В 11 відділках поліції встановлюють цілодобову відеофіксацію

В 11 відділках поліції встановлюють цілодобову відеофіксацію

Фото: МВС

Система "Custody Records" автоматизує роботу поліцейського та унеможливлює людський фактор, як причину насилля.

У Кіровоградській та Дніпропетровській областях в 11 підрозділах поліції встановлять систему цілодобового контролю за діями посадових осіб. Це реалізується в межах пілотного проєкту, щоб запобігти насильницьким діям стосовно громадян.

Про це повідомляє Департамент комунікації МВС.

Система "Custody Records" автоматизує роботу поліцейського та унеможливлює людський фактор, як причину насилля.

Начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції Руслан Горяченко зазначив, що система "Custody Records" вже ефективно впроваджена у чотирьох ізоляторах тимчасового тримання: у Сарнах, Кропивницькому, Херсоні та Дніпрі.

Повідомляється, що згодом МВС планує розширити функціонування системи не тільки на ІТТ, а на всі підрозділи поліції. Так, за інформацією, пілотний проект реалізуватимуть у 10 підрозділах поліції в Кіровоградській області та в одному відділі поліції у Дніпропетровській області.

"Система працює два роки, і ми побачили позитивні результати. Вона діє, як на захист поліцейського, так і на захист затриманої людини. Усі дії записуються на відеокамеру, і в будь-який час ми можемо прослідкувати, хто що говорив та вчиняв. З моменту, коли ця система почала працювати, в ІТТ зменшилась кількість неправдивих обвинувачень щодо неправомірного поводження із затриманими. Наразі плануємо запустити пілотний проект ще в 10 підрозділах Кіровоградської області та в одному відділі поліції Дніпропетровської", - сказав Горяченко.

За ідеєю, коли громадянин потрапляє до ІТТ, перший, хто його зустрічає, – інспектор з дотримання прав людини, який пояснює, що затриманий знаходиться у безпеці і кожен його рух записується на камеру. В окремій кімнаті під відео- та аудіозапис інспектор проводить із затриманим перше інтерв’ю. Поліцейський має робити позначки в системі і, якщо буде якась скарга, приймає її та віддає відповідному органу - ДВБ або ДБР. Протягом всього перебування затриманого в ІТТ система також аналізує, чи не потрібна йому медична допомога.

"Тобто "Custody Records" автоматизує роботу поліцейського та унеможливлює людський фактор як причину незаконного насилля", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що під час свого виступу у Верховній Раді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що після подій у Кагарлику в роботі поліції буде запроваджено низку змін. Зокрема, інспекція з особового складу Національної поліції отримає більше повноважень, а в усіх підрозділах поліції запровадять повний відеоконтроль за слідчими.

Повʼязані теми:

Наступна публікація