В Міноборони передумали – сами собі готувати їжу солдати не будуть

В Міноборони передумали – сами собі готувати їжу солдати не будуть

Ілюстрація

Раніше глава Міністерства оборони Михайло Єжель обіцяв відмовитися від послуг приватних компаній з осені 2011 року.

Українська армія не буде переходити на колишню модель харчування військовослужбовців, коли солдати самі готували собі їжу. Про це пише "Дело".

Як відомо, раніше глава Міністерства оборони Михайло Єжель обіцяв повернути цю практику з осені 2011 року. "Я думаю, що нам вдасться приблизно до вересня повернутися до традиційної нормальної системи харчування", - сказав він в лютому, і навіть озвучив кількість співробітників, яких необхідно для цього прийняти на службу - близько 4 тис. чоловік.

Натомість армію і подалі годуватимуть приватні компанії. Забезпечення харчування солдатів приватниками, як це відбувається сьогодні, має ряд переваг, а відмова від їх послуг зажадає залучення значної кількості персоналу в армію, пояснили в Міноборони.

"Для самостійного забезпечення харчуванням військовослужбовців необхідно ввести в штат військових частин додатково значну кількість різних категорій. В умовах скорочення армії зазначене питання потребує детального вивчення", - наголосили у відомстві.

Нагадаємо, 7 жовтня президент Віктор Янукович підписав закон, яким чисельність Збройних сил на 2012 рік буде скорочена до 184 тисяч осіб (на 8 тисяч чоловік, у тому числі на 5 тисяч військовослужбовців).

За даними Міноборони, харчування військовослужбовців особового складу ЗС у 2011 році організовано на умовах договорів, укладених міністерством з 7 організаціями: "ПП "Артек-Союз", ТОВ "Укрпродакорд ОР", ТОВ "Провідна продовольча компанія", НТУ "Київський політехнічний Університет", КНУ ім. Т. Г. Шевченка, ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗСУ", ТОВ "Оптукрпром-ВР".

При цьому харчування військовослужбовців за контрактом організовано тільки в один прийом їжі (обід). За їхнім бажанням і рішенням командира (начальника) їм може виплачуватися компенсація замість харчування.

Вартість послуги із забезпечення харчуванням одного солдата на ІІІ-ІV квартали 2011 року становить в середньому 38,5 грн.

Як повідомили в оборонному відомстві, вартість харчування безпосередньо залежить від цін в регіонах на продукти харчування, вартості комунальних послуг та енергоносіїв в даному регіоні, кількості підрозділів однієї військової частини і військової специфіки.

Одночасно в Міноборони відзначають ряд переваг, які має існуюча система забезпечення харчуванням армії приватними компаніями. За твердженням військових, вона дозволила зменшити обсяги завдань командирів частин, пов'язаних з продовольчим забезпеченням, і дала можливість приділяти більше уваги питанням бойової та мобілізаційної підготовки; звільнила особовий склад від несення служби в добовому наряді у військових їдальнях та від виконання інших господарських завдань, пов'язаних з продовольчим забезпеченням; виключила витрати на підвезення, зберігання продовольства та експлуатацію військового майна продовольчої служби; підвищила рівень якості харчування та культуру прийому їжі особового складу.

З 1 січня по середину жовтня 2011 року суб'єктами господарювання було надано послуг з харчування солдатів на суму 567 млн. грн., повідомили у Міністерства оборони.

Читайте також:

"1+1" відповів Міноборони: сюжет про повій в погонах не був фальшивкою

Янукович скоротив українську армію на 5 тисяч "багнетів"

Українську армію назвали небоєздатною

Повʼязані теми:

Наступна публікація