Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні назвали найпопулярніше слово 2018 року

В Україні назвали найпопулярніше слово 2018 року

Словом року став "томос".

Словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" обрав "томос" словом 2018 року.

Про це повідомили у прес-службі "Мислова".

У повідомленні зазначається, що слово є символом утворення в Україні автокефальної помісної церкви та подальшого відходу від ідеологічного впливу Москви.

Грецьке слово “томос”, яке донедавна було відомо лише вузькому колу посвячених у релігійну термінологію людей, викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році.

Вперше у вітчизняному публічному просторі воно з'явилось у квітні 2018 року, коли президент Петро Порошенко попросив парламент підтримати його звернення до Вселенського патріарха щодо надання томосу про Українську помісну автокефальну церкву.

"Відтоді інтерес до цього слова з боку українських медіа та суспільства лише зростав, і у грудні українці назвали об’єднання церкви та надання томосу головною політичною подією року, що минув", - йдеться у повідомленні.

Іншими претендентами на звання слова року були: "євробляхи", "безкарність", "агресія", "воєнний стан" і "новічок".

Словник "Мислово" вибирає слово року вшосте. Словом року-2013 став "євромайдан", 2014 - "кіборги", 2015 - "блокада", 2016 - "корупція", 2017 - "безвіз".

Нагадаємо, Оксфордський словник обрав слово 2018 року. За версією редакторів, це слово – токсичний. Як йдеться у пояснювальному відео, це слово вживалось у найширшому спектрі тем та описувало багато ситуацій року, що минає.

Відео Місце для Томосу: де зберігатимуть оригінал історичного пергаменту

У понеділок у Софії Київській українці зможуть побачити документ про отримання українською церквою автокефалії. Куди помістять історичний пергамент після оглядин? ТСН зазирнула туди, де зберігають документи такої ваги та значення.

Місце для Томосу: де зберігатимуть оригінал історичного пергаменту

Залиште свій коментар

Вибір редакції