Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні створять Музей новин

Експозиція музею налічуватиме 10 залів з інтерактивними зонами.

У березні 2017 року в Києві відкриється масштабний культурно-освітній проект "Музей новин", приурочений до 20-річчя програми ТСН. Експозиція музею, яку представлять у головному виставковому просторі Києва — Мистецькому Арсеналі — розповість про те, як створюються новини, як вони змінюють життя своїх героїв, розкриє таємниці рейтингів та внутрішню кухню виробництва новин, презентує унікальні експонати часів здобуття незалежності, а також представить 100 головних новин України. 

Експозиція музею налічуватиме 10 залів з інтерактивними зонами, кожна з яких присвячена окремій темі. Так, в одному з залів відвідувачі музею дізнаються, як створюються новини, яким чином  люди стають героями новин і як змінюється їхнє життя після виходу матеріалу в ефір, побачать ролі ведучих і журналістів у цьому процесі. У музеї також передбачена інтерактивна зона — телестудія, де кожен зможе спробувати себе у ролі ведучого чи репортера та створити власну телевізійну новину: від запису стендапу до фінального монтажу. 

"ТСН ― унікальний бренд для країни. Коли ми говоримо про новини, то розуміємо, що новини і є ТСН. Саме ТСН став свідком найвизначніших подій в Україні, а останнім часом ще й рушійною силою перетворень. Для нас дуже важливо, аби наші глядачі зрозуміли сам процес створення новин, те, яку відповідальність несе журналіст, і те, наскільки новини впливають на життя людей, ― говорить генеральний директор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко. ― Ми впевнені, що завдяки музею глядачі зможуть зазирнути за лаштунки телебачення та побачити, які новини сформували нашу країну".

музей тсн_1

Окрім цього, у музеї заплановані голосування та тести, під час яких глядачам запропонують відповісти на запитання з журналістської етики: вирішити, як має діяти журналіст у тій чи іншій ситуації, яка новина достовірна, а яка ні.

Окрема частина експозиції зосереджена навколо ста головних новин незалежної України. Над їхнім вибором працювало журі із понад 30 експертів: істориків, політологів, соціологів, журналістів, громадських діячів та лідерів думок. Відвідувачі також зможуть проголосувати за 10 найвизначніших новин в історії незалежної України.

"Ми раді, що Мистецький Арсенал стає частиною Музею новин, адже ми усвідомлюємо важливість новин для суспільного життя і змін у ньому, — говорить заступник генерального директора Мистецького Арсеналу Юлія Ваганова. — Цей проект дозволить відвідувачам розібратися у складному процесі творення новин і у їх наслідках для життя кожного громадянина і держави в цілому. Кураторська група Арсеналу відповідає за дослідження взаємозв'язків між подіями, їх висвітленням, відповідальністю та культурними явищами у суспільстві".

Зал, присвячений незалежності України, розповість не тільки про відображення цієї визначної події у новинах, але і представить цінні експонати — від чернетки Акта про незалежність України з особистого архіву Левка Лук'яненка до транспарантів, з якими українці виходили на вулиці столиці в пам'ятні дні.

 "Ми часто сперечалися, коли відбирали експонати, — зізнається головний редактор проекту Гліб Гусєв. — Пір'яна ручка, національний прапор, футбольний кубок або боксерський пояс — гідними музею їх роблять не краса, вартість або розмір, а те, що люди, які тримали їх в руках, змінили спосіб життя країни та її самосвідомість. Серед кількох сотень предметів ми намагалися вибрати найголовніші. Ті, що найголосніше нагадують: останні 25 років новітньої історії України нам не наснилися, вони були насправді; наші вчинки визначили, як ми живемо зараз і як будемо жити в майбутньому". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції