В Україні з'явиться нова дорога до кордону з Угорщиною

"Укравтодор" хоче суттєво покращити транспортне сполучення з Європою.

"Укравтодор" планує побудувати нову дорогу, яка з'єднає трасу М-06 "Київ - Чоп" з угорської М-3 "Будапешт - Ніредьгаза".

Про це повідомила прес-служба агентства, передає Інтерфакс.

"Це дозволить поєднати дві дороги першої категорії, значно покращить транспортне сполучення між Україною та Європою, оскільки на сьогодні на українсько-угорському кордоні пропускати вантажний транспорт до Угорщини та інших країн ЄС здатний тільки міжнародний пункт "Тиса - Чоп - Захонь", - йдеться у повідомленні.

Наразі розглядається два варіанти можливого транспортного сполучення. Перший - реконструкція та розширення пропускного пункту "Лужанка", що вже існує, другий - будівництво нового КПП біля населеного пункту Дийда.

"В цей час на території Угорщини спорудження автомагістралі М-3 майже наблизилося до кордону з Україною. Для подальшого продовження робіт угорська сторона погоджує терміни, щоб синхронізувати будівництво підходів до перетину на спільному кордоні", - зазначають в "Укравтодорі".

Також ведуться переговори про будівництво нового пропускного пункту "Надьогодош - Велика Паладь", який може суттєво спростити перетин кордону для легкового і великовантажного транспорту.

"Угорська сторона попередньо згодна профінансувати будівництво нового прикордонного пункту, адже це взаємовигідні умови. Він економічно важливий для обох сторін", - цитується радник керівника "Укравтодору" Олександр Кава.

Нагадаємо, в Україні запрацює спецфонд для ремонту та будівництва доріг. Верховна Рада ухвалила закон про створення державного дорожнього фонду для фінансування ремонту і будівництва автомобільних доріг. Представляючи документ, голова парламентського комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич зазначив, що його ухвалення дасть змогу збільшити фінансування доріг і значно поліпшити їхній технічний стан шляхом створення спеціального фонду з цільовим використанням його коштів.

Наразі понад 90% доріг потребують проведення капітального ремонту чи реконструкції.  Дубневич зазначив, що запуск дорожнього фонду пропонується перенести з 2017 на 2018 рік з подальшим фінансуванням у розмірі 50% від надходжень у фонд акцизу на нафтопродукти на 2018 рік, 75% - на 2019 рік і 100% - на 2020 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: