В українських судах блокують справи про всиновлення через казус у законах

Дата публікації
Перегляди
1721
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В українських судах блокують справи про всиновлення через казус у законах

Система чекає на впровадження нових правил.

Усиновити дитину в Україні є неабиякою проблемою, бо людям відмовляють через неузгодженість у законодавстві. Змінити ситуацію може новий закон, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Аня Перекатова вже півроку могла б жити в справжній родині у США, а не в дитячому будинку. Зі своїми майбутніми батьками вона знайома два роки. Всі документи вже підготували, днями мав би відбутися суд, однак його відклали. Така точно історія була в сироти Ростислава Забуцького, якого хотіли всиновити за кордон. Майбутні батьки приїхали на засідання, але вже під судовою залою дізналися, що їх справу не розглядатимуть. Труднощі спіткають не тільки іноземців – Фелікс Самохвалов не може офіційно стати батьком для доньки своєї дружини. В суді пояснюють: не можуть розглядати справи про усиновлення через суперечки в законодавстві.

Через неузгодженість в законодавстві українцям відмовляють в усиновлені дітей

Через неузгодженість в законодавстві українцям відмовляють в усиновлені дітей

Пояснити, чому так відбувається, погодилася суддя Вишгородського суду Ірина Котлярова. "Оскільки інститут народних засідателів було виключено з Конституції України, але він залишився безпосередньо в цивільно-процесуальному кодексі, судом було знято з розгляду таку справу до подальшого вирішення питання і узгодження – внесення змін до цивільно-процесуального кодексу", - розповіла вона.

Представник уповноваженого ВР з питань дотримання прав дитини Оксана Пилипишина переконана, що жодних перешкод для розгляду у суді справ про усиновлення нема. "Усиновлення не зупинене. Це питання окремих суддів. Нічого на сьогодні не заважає суддям розглядати ці справи. Якби була якась чітка заборона, то усиновлення зупинилося б в усій країні", - твердить чиновник.

Про проблеми, які виникають при усиновленні в окремих людей, не чув і міністр юстиції Павло Петренко. Він також переконаний, що суддів нині ніщо не обмежує в розгляді відповідних справ. "Насправді суддя в цивільному процесі може розглянути будь-яку справу самостійно, якщо мова йде про суд першої інстанції. Не може суд очікувати змін до законодавства і фактично не реалізовувати право українських громадян, яке закріплене відповідними законами. Суд повинен здійснювати правозастосування, навіть якщо є прогалини. Діяти про аналогії, для цього судді вчаться на юридичних факультетах", - каже міністр.

Роз'яснити, якими нормами керуватись і як діяти, розглядаючи справи про усиновлення, судді з усієї України ще торік у вересні просили Верховний суд. Там визначили, що Верховена Рада мусить прийняти зміни до цивільно-процесуального кодексу, на що депутатам знадобилося півроку. Нині закон передали на підпис президентові, і щойно він його підпише, відкладені в судах справи про усиновлення почнуть розглядати безперешкодно.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1721
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація