Віце-прем'єр відзвітував про повне розмінування території біля Балаклії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ліквідація наслідків НС відбувалася в два етапи. 

Територію довкола міста Балаклія Харківської області, яка постраждала внаслідок пожежі та вибухів на складі боєприпасів, повністю розміновано.  Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та віце-прем'єр Геннадій Зубко.

За його словами, так швидко ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації вдалося завдяки спільним діям центральних та місцевих органів влади, ДСНС та Харківської ОДА.

"Слід згадати, що розмінування території після вибухів складів боєприпасів у Новобогданівці тривало майже 10 років, у Лозовій на Харківщині — 5 років, у Сватові на Луганщині — триває досі. Нам вдалось це зробити у максимально стислі строки", — наводить слова Зубка його прес-служба.  

Міністр розповів, що ліквідація наслідків відбувалась у два етапи. На перший з них – антикризові дії -  було виділено 20,6 млн грн.

"До розмінування долучилися піротехнічні бригади та екіпажі інженерної техніки із 18 областей України. Наразі, всі необхідні кроки зроблені, піротехнічними підрозділами вилучено близько 29 тисяч вибухонебезпечних предметів. Балаклія, 9 населених пунктів, прилегла до арсеналу 10-кілометрова зона, забруднена боєприпасами, очищені", — наголосив віце-прем'єр.

Він пообіцяв, що протягом 2017-го ДСНС забезпечить постійний моніторинг за станом очищеної території, а також оперативне реагування у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

"Важливий акцент – безпека сільськогосподарських робіт на цих територіях та постійний їх супровід з боку піротехнічних бригад.  Ще одне завдання – попередження та профілактика. Особливо серед дітей, школярів та підлітків. Балаклія лишається територією особливої уваги", — підсумував Зубко. 

Нагадаємо, пожежа з подальшою детонацією боєприпасів на території військового складу Міністерства оборони України у місті Балаклія Харківської області виникла вночі 23 березня. Зона надзвичайної ситуації охопила Балаклію та дев'ять прилеглих населених пунктів. Остаточно пожежу загасили вранці 26 березня.

Повідомлялося, що розмінування території буде відбуватися протягом місяця-двох. Одночасно з процесом розмінування військова частина на цій території буде продовжувати свою роботу. 

Міністр оборони України Степан Полторак озвучив дві версії пожежі. За його словами, вибух стався через безпілотники або підрив.   

Відео Околиці Балаклії очистили від снарядів

Залиште свій коментар

Вибір редакції