Від 1 травня в Україні почне діяти фіксована ціна на газ: яка саме

Від 1 травня в Україні почне діяти фіксована ціна на газ: яка саме

Уряд очікує, що "Нафтогаз" та інші компанії влітку знизять ціни на "річний продукт".

Від 1 травня в Україні почне працювати "річний продукт" -  фіксована ціна на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Від середини 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Головне завдання для Уряду зараз – це встановити зрозумілі, прозорі та справедливі правила на цьому ринку. Для цього від 1 травня в Україні почне працювати так званий "річний продукт". Це фіксована ціна на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців. Компанії не зможуть її підвищувати. Проте встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни в межах річного продукту. Тобто, влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни. Від 1 травня державна компанія НАК "Нафтогаз України" пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу", - написав очільник уряду.

Також Шмигаль додав, що уряд очікує, що "Нафтогаз" та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. "Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи", - зазначив Шмигаль.

 Прем'єр-міністр додав, що річний продукт – це стабільність та можливість дуже чітко розуміти та прогнозувати свої витрати:

"Річний продукт – це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ та одночасно дає змогу зберегти всі переваги відкритого ринку газу. Важливо, що українці й надалі можуть обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг", - підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, що у НБУ спрогнозували, якими будуть ціни на комуналку протягом року. Нацбанк говорить про підвищення цін на деякі комунальні послуги. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація