Вистава Сенцова "Номери" стартує у допрем’єрних показах в Києві

Дата публікації
Перегляди
1228
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вистава Сенцова "Номери" стартує у допрем’єрних показах в Києві

Оригіналу п’єси Олега Сенцова на цій сцені глядач не побачить.

"Номери" Сенцова. Виставу за мотивами п'єси заґратованого Росією українського режисера покажуть у Києві. Частина грошей з показу піде на підтримку політв’язнів та їхніх родин. Прем’єра вистави про антиутопічний світ, де у персонажів немає імен, а лише номери, вже стартує наступного тижня. Нині ж повним ходом тривають репетиції, йдеться в сюжеті ТСН.12.00

Одинадцять номерів Сенцова. І Нуль - це бог, якому вони поклоняються.

«Ми завжди сподіваємось на когось одного, що прийде хтось один і нам допоможе. Це таке собі уособлення лідера, який за всіх подумає, підбере папірець, прибере в під'їзді», - каже актор Володимир Кравчук.

П’єса "Номери" - це антиутопія, в якій Олег Сенцов описав життя невеличкого суспільства, що існує за чіткими, але при тому абсолютно безглуздими правилами. Перелом стається тоді, коли частина номерів намагається побороти систему.

У столиці покажуть виставу про антиутопічний світ за мотивами п'єси Сенцова

У столиці покажуть виставу про антиутопічний світ за мотивами п'єси Сенцова

«Ці люди, які перетворились на номери, які живуть за правилами, які не здатні змінити і чомусь погоджуються жити, і так живе половина людства. Їм це не подобається, але вони не революціонери, вони не протестують», - пояснює Римма Зюбіна.

Персонаж Римми Зюбіної - номер шість. І цим, каже актриса, все сказано.  Серед номерів позитивних персонажів - одиниці. Але й повністю негативних ролей у виставі немає. Акторка Марія Заниборщ свою двійку змальовувала зі знайомої.

«Вона завжди робить вигляд, що вона десь там потрібна, її хтось чекає, але ніхто її не чекає, нікому вона не потрібна», - каже актриса Марія Заниборщ.

Оригіналу п’єси Олега Сенцова на цій сцені глядач не побачить. Режисер Тамара Трунова виставу робить за мотивами.

«Якщо ми говоримо про тему і про сенси, я намагалася зберегти все і підкреслити, тобто я не зрізала сенси. Так, у нас інший фінал, ми перенесені в іншу локацію», - каже режисерка.

Нині "Номери" Сенцова готують до показу у Києві. Але лише в столиці вистава не залишиться. В планах гастролі. 

Прем’єра «Номерів» запланована на 7 грудня. Але до цього, ще в листопаді, буде 3 допрем’єрних вистави, на які запросили українських дипломатів, родичів політв’язнів і громадських активістів.

Наступна публікація