Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як знищуються українські річки: ситуація з Россю нагадала про проблему

Вичистити акваторії від забруднень фізично неможливо – в Україні немає обладнання.

У всіх населених пунктах, де напередодні відмикали водопостачання через екологічну катастрофу на Вінниччині, відновили подачу рідини. У Державній екологічній інспекції запевнили, що вміст шкідливих речовин у річці Рось перебуває у межах норми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Перевищень концентрації шкідливих речовин не встановлено", - заявив заступник начальника державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук. "Близько 750 літрів агрохімікатів потрапили у воду. Але, на щастя, вони всі відносяться до третього рівня небезпечності. Тобто вони відносяться до малотоксичних речовин", - пояснив керівник Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

ВідеоУ Білій Церкві та Умані відновили водопостачання

У Державній екологічній інспекції заявили: вміст шкідливих речовин у річці Рось - у межах норми. Однак екологи нагадують: такі скидання небезпечних речовин в українські річки відбуваються щоденно. А очистити воду практично неможливо.  

У Білій Церкві та Умані відновили водопостачання

Річка Либідь у Києві вмурована в бетон. Про те, що вона колись була повноводою, вже ніщо не нагадує, а що має історичну назву – перехожим невтямки. Її навіть складно назвати річкою, це радше стічна каналізація для побутових відходів. "Мильна вода, всі відходи життєдіяльності автомийки потрапляють просто в річку Либідь", - каже голова Національної екологічної ради Олександр Чистяков. З неї отрута потрапить до Дніпра. На водоочисних станціях переконують, що до осель українців вона не дійде. "На цей час якість води, яка виходить з очисних споруд, за всіми показниками відповідає нормативам", - запевнив головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства "Київводоканалу" Володимир Костюк.

Фотогалерея Екологи забили тривогу: у Ніжині води озера раптово стали рожевого кольору (5 фото)

В Ізмаїлі 2016-го теж переконували, що воду можна пити, однак тоді на кишкову інфекцію захворіло більше 700 людей. Нещодавно на Житомирщині в двох річках загинула риба. Люди нарікають: фабрика із сусідньої області скидає у воду виробничі стоки, і таке відбувається ледь не щодня. "Достатньо велика кількість, ну десь близько 40% невідповідності, в деяких областях навіть більше і за мікробіологічними показниками, і в окремих випадках за хімічними показниками", - констатує Володимир Лапа. Частина таких небезпечних відходів тече далі по річці, знищуючи все на своєму шлях, інша розчиняється у воді, а ще одна частина осідає на дні. Очистити води від таких нечистот практично неможливо. "На жаль, наразі не існує у нас в країні жодного обладнання з очистки, локалізації хоча б отруєних акваторій", - визнає Олександр Чистяков.

На водопровідній станції переконують: якщо знатимуть, які небезпечні речовини потрапили до води, зможуть її очистити. "Ми лабораторно можемо оцінити цей вплив", - стверджує Володимир Костюк. Потрапляння хімікатів до річки Рось не спричинило екологічної катастрофи, але поступово кожен такий катаклізм знищує українські річки, остаточно відчистити котрі від гидоти вже навряд чи можливо.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції