Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄСПЛ передав справи України проти Росії Великій палаті суду

Передані справи стосуються порушень прав людини в окупованому Криму і на сході України.

Палата Європейського суду з прав людини вирішила передати чотири справи України проти Росії Великій палаті суду.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті ЄСПЛ.

"Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати", - йдеться в повідомленні.

Передані справи стосуються порушень прав людини в окупованому Криму і на сході України. Заяви були подані за кількома статтями, включаючи статтю 2 (право на життя), статтю 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження), стаття 5 (право на свободу та безпеку), стаття 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Україна подала вже п'ять скарг до ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також з відповідальності Росії за події на Донбасі.

У Великій палаті 17 суддів, у той час як у стандартних справах рішення виносять 7 суддів ЄСПЛ.

Велика палата вповноважена розглядати лише ті справи, які були передані до неї і лише в трьох випадках палата може відмовитись від своєї юрисдикції на користь Великої палати за певних обставин. Зокрема, це відбувається, якщо справа, яку розглядає палата, порушує серйозне питання щодо тлумачення Європейської конвенції з прав людини чи протоколів до неї.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції